comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Sergen Yalçın düşme hattını değerlendirdi: '37-38 puan yeterli'

18 Nisan 2018, Çarşamba 11:26
Sergen Yalçın düşme hattını değerlendirdi: '37-38 puan yeterli'

Atiker Konyaspor taraftarının Kayserispor ve Sivasspor maçlarında takıma destek anlamında ne kadar itici bir güç olduğunu herkesin gördüğünü belirten Konyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Kasımpaşa maçında onların her zamankinden daha fazla desteğine ihtiyaç duyduklarını söyledi.

FutbolArena - Göreve gelmelerinin üzerinden 5 maç geçtiğini ve her geçen hafta takımının oyun, mücadele ve mental anlamda bir önceki maçın üzerine koyarak yoluna devam ettiğini ifade eden Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın önemli açıklamalar yaptı.
 

Sergen Yalçın'ın Atiker Konyaspor sitesine yaptığı açıklamalar


Sergen Yalçın, “5 maçtır takımla birlikteyiz. Geldiğimde de bu sürecin sıkıntılı geçeceğini belirtmiştim. Çünkü çok zor bir pozisyonda göreve başladık. Hepimizin isteği de ligin bitiminde Atiker Konyaspor'un ligde kalması. Oyuncularımızla beraber burada çok ciddi bir fedakarlıkta bulunuyoruz. Oynadığımız maçlarda oyuncular ellerinden gelenin en iyisini, hatta daha fazlasını yapmaya çalışıyorlar. Çok gayretli bir oyuncu grubumuz var ve bundan çok memnunuz. Oyuncularımızın oyun içerisindeki davranışlarından, mücadelelerinden, istek ve arzularından çok memnunuz” diye konuştu.

Konyaspor'un 0-0 berabere kaldığı Antalyaspor karşılaşmasını da değerlendiren Sergen Yalçın, “Oyunu oynayan ve sahada üretme adına çok pozitif olan taraf bizdik. Ama maalesef üçüncü bölgede üretkenlikte biraz sıkıntı yaşadık. Yine de 4-5 pozisyonumuz var. Atabilir ve kazanabilirdik. Ama son paslarda ve vuruşlarda yaşadığımız sıkıntı skorun 0-0 kalmasına neden oldu. Oyunun tamamına baktığımız zaman, özellikle ikinci yarı rakibe hiç pozisyon vermedik. Kazanabilirdik. Ama puan her zaman puandır diye düşünüyoruz” diye konuştu.
Sezonun son 5 haftasına girildiğini ve bu hafta sonu iç sahada Kasımpaşa ile oynayacaklarını hatırlatan Yalçın, “Biz bu maça çok önem veriyoruz. İçeride oynayacağımız maçları zaten kazanmak zorundayız. Bu maçta en çok ihtiyacımız olan şey taraftarımız. Onların desteğine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Yani taraftarlarımızın bu hafta tamamıyla tribünde olması gerekiyor. Çünkü onlar takımımız için çok büyük itici bir güç. Taraftarlarımızın desteğiyle takımımız çok fazla mücadele edebiliyor; daha çok üretken olabiliyor. Bunu daha önce oynadığımız Kayserispor ve D.G. Sivasspor maçlarında da gördük. Kazanmak için her şeyini ortaya koyan bir oyuncu grubumuz var. İnşallah bu hafta tribün desteğimiz çok daha fazla olursa ve dolu tribünler önünde oynarsak bizim için iyi bir oyun olabilir diye düşünüyorum.

Oyuncularımız özellikle o itici güç ile birlikte çok daha iyi bir performans ortaya koyabilirler. O yüzden bu hafta taraftarımıza çok fazla ihtiyacımız olacak” şeklinde görüş belirtti.

Sergen Yalçın, “Genel anlamda bakıldığında şu andaki pozisyonumuz çok kötü değil” derken sözlerine şöyle devam etti: “Başladığımızda küme düşme grubunun altındaydık. Şimdi şanslar eşit. O pozisyonda bulunan 5-6 takım var. Kimse için avantajlı bir durum yok. 1-2-3 puan fark var ama bu fikstüre baktığımızda çok avantajlı bir durum gibi görünmüyor. Kalan müsabakalarda bu durumu lehimize çevirebiliriz. Bunu yapmak içinde kazanmak lazım. Maçları kazandığımız zaman işler daha kolay olacak. Belli bir puan gerçeği var. Bunu yakalayabilirsek bizim için iyi bir final olur diye düşünüyorum. Hep birlikte taraftarımızla, oyuncularımızla, yönetimimizle, teknik ekibimizle şu andaki birlik beraberliğimiz gayet güzel. İnşallah bunu da sonuca yansıtırız…”

Antalyaspor taraftarlarının  Samuel Eto'o ya gösterdikleri tepkinin sorulması üzerine Sergen Yalçın, “Bu Türkiye'de sürekli herkesin başına gelen bir durum. Eto'o kariyeri çok yukarıda olan üst düzey bir oyuncu. Rusya Dünya Kupası tanıtımı için Eto'o yu çağırıyor. Demek ki bu da iyi bir oyuncu olduğunun göstergesi. Bence oyunculara saygı duymak lazım. Türk olsun yabancı olsun çocuklar çıkıyor ve ellerinden gelen mücadeleyi yapıyorlar. Bir gün burada oynarlar, başka bir gün başka bir takımda oynarlar. Bu profesyonel bir iş. Her oyuncu bir yerlerde tabiki de mücadele edecek. Sonuçta bu iş oyuncuların geçim kaynağı. Yapılanlar bana göre sağlıksız bir tepkiydi. Gerek yoktu. Çünkü kendisi Antalyaspor'a uzun süre hizmet etmiş bir oyuncu. Önemli başarılar sağlamış ve onlar içinde önemli bir oyuncuydu. Bana göre gereksiz bir davranış oldu. Ama çok da eleştiri boyutu bana düşmez” görüşlerini aktardı.

Sergen Yalçın, bir basın mensubunun ‘Kalan 5 haftada maçları göz önüne aldığınızda puan olarak belli bir hedefiniz var mı?' sorusuna “Biz fikstürleri takip ettiğimiz için kim ne puan alır, kim kaybeder, kim kazanır, bunları düşünüyoruz. Ama kimin kimi yeneceği çok da belli olmuyor.  Aşağıdaki herkes çok mücadele ediyor. Yukarıda bir şampiyonluk yarışı var. Bu sene çok enteresan bir lig oluyor. Herkesin bir hedefi var. Bu hedefler doğrultusunda herkes çok büyük çabalar sarfediyor. Ama ben küme düşme hattının 37-38 puanı geçeceğini tahmin etmiyorum. Maksimum bu puanlar küme düşme hattı için yeterli görünüyor. İşte bu hafta oynayacağımız Kasımpaşa A.Ş. maçı da bizim için puan ritüelinde belirleyici bir maç olacak. O yüzden bu maçı mutlaka kazanmamız gerekiyor. Bu kazanmak içinde taraftarımıza çok ihtiyacımız var. Bu hafta özellikle taraftarımızın tribünleri doldurması gerekiyor. Yani takıma mutlaka itici güç olması ve motive etmesi gerekiyor. Oyuncularımız da çıkıp ellerinden gelenin fazlasını yapacaklardır. Çünkü şu anda fizik güç olarak, oyun anlayışı olarak, mental olarak takımımız iyi durumda. Çocuklar ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar. Bizde bu durumdan çok memnunuz. Bu haftaki maç bizim içinde puan olarak belirleyici bir kriter olacak. Ona göre bir puan cetveli kovalayacağız. Aşağı tarafta her şey olabilir. Çünkü hiç kimsenin maç kazanma garantisi yok. Çünkü herkes çıkıp mücadele ediyor” cevabını verdi.

Son dakika Konyaspor Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!