comScore
bilyoner

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Selim Ay: 'Sergen Yalçın gelişi dönüm noktası oldu'

25 Mayıs 2018, Cuma 12:30
Selim Ay: 'Sergen Yalçın gelişi dönüm noktası oldu'

Konyaspor'un başarılı stoperi Selim Ay, Konyaspor resmi sitesine açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Süper Lig ekiplerinden Konyaspor'da takım kaptanlarından Selim Ay, yaptığı açıklamalarda sezonun değerlendirdi.

Süper Kupa ile başlayan sezonun Konyaspor adına sıkıntıların yaşandığı bir yıla dönüştüğünü ancak son haftalardaki performansla Atiker Konyaspor'u ligde tuttuklarını ifade eden yeşil beyazlı takımın kaptanlarından Selim Ay, Teknik Direktör Sergen Yalçın ve ekibinin göreve gelişinin takım adına bir dönüm noktasını olduğunu söyledi ve taraftarlara da desteklerinden dolayı teşekkür etti.
‘ÇOK İYİ BİTİRDİK DİYEMEYİZ'

‘Sezona Süper Kupa ile iyi başladık. Ama istemediğimiz bir sezon ortası oldu' sözleriyle değerlendirmesine başlayan Konyasporlu oyuncu Selim Ay, “Hem içeride hem de dışarıda bayağı zorluklarla mücadele ettik. Ama bizim için bu sezonun nasıl başladığı değil nasıl bittiği önemliydi. Çok da iyi bitirdik diyemeyiz. Ama zorlukların karşısında zorluklara rağmen sezonu iyi bir yerde bitirdiğimiz için çok mutluyuz. Allah korusun daha kötüsü de olabilirdi. Ama hiçbir zaman mücadeleden, inancımızdan ve birlik beraberliğimizden vazgeçmedik” diye konuştu.

‘DEĞİŞİMLER KOLAY OLMADI'

Değişim süreçlerinin her zaman sancılı ve zor dönemler olduğuna da işaret eden Selim Ay, sözlerine şöyle devam etti: “Geçen sene bittikten sonra ve bize ‘Bundan sonra hedef ne?' diye her soru sorulduğunda biz aslında yaşadığımız durumla ilgili uyarıları önceden vermeye çalıştık. Neden bu uyarıları vermeye çalıştık. Ben kendi açımdan baktığımda önceden görmüşlükten veya tecrübe edilmişlikten dolayı değil bu durum. Her zaman bir değişim ve yenilenme sürecinde iyi de olabilirsiniz, kötü de olabilirsiniz. Yeni bir hoca geliyor, yeni bir sistem oluyor, yeni arkadaşlar dahil oldu aramıza. Tabi bütün bunlar bizim açımızdan kolay olmadı. Bunun üstesinden gelmenin zor olacağını biliyorduk. Ama bu kadar zorlanacağımızı bizde tahmin etmemiştik. Yaşananlarla birlikte 3 yılda aşılan kaos ortamından 3 ayda yeniden bir kaos ortamının içine girildi. Ve bu kötü durumdan sadece inanmakla, birlik beraberlikle çıkılırdı. Bunun farkındaydık…”


Selim Ay'ın Sergen Yalçın hakkındaki açıklaması


 Selim Ay, “Sergen hoca ilk geldiğinde bizlere ‘Geçmişte ne yapıldığının artık bir önemi yok. Bu saatten sonra sadece önümüzdeki maçlara birlikte hazırlanıp inanacağız. Biz gerekeni yapacağız ve onun sonucunda inşallah ligde kalacağız' diye bize söylemişti. Ve Sergen Hoca geldikten sonra sadece önümüzde oynayacağımız maçlar ve sadece kazanılmak düşünülerek Atiker Konyaspor'u her zaman olması gerektiği Süper Lig'de bırakma adına mücadelemize başladık. Bu hedefimizde de başarılı olduk. Bunun içinde çok mutluyuz. Bu sene olanlardan ve yapılanlardan hem biz hem de Konya şehri umarım bir ders çıkartmışızdır. İnşallah bundan sonra bu hatalara bir daha hiç kimse düşmeden ve Atiker Konyaspor'u da bir daha bu durumlara düşürmeden inşallah daha da iyi yerlerde göreceğiz” şeklinde görüş belirtti.

‘DÖNÜM NOKTASI SERGEN HOCANIN GELİŞİYDİ'

‘Takımımız adına sezon içerisindeki en önemli dönüm noktası Hocamız Sergen Yalçın ve ekibinin göreve gelmesiydi' diyen Selim, açıklamasına şöyle devam etti: “Bizim adımıza sezon içerisinde birçok dönem noktası olabilecek olaylar oldu. Ama bence Sergen Hocanın gelişiydi. Çünkü kendisi bu konuda hem başarılı hem de özgüveni yüksek bir hoca. İstediklerini yapmaya başladık. Özgüvenimiz yeniden yerine geldi. 5 maçta gol yemedik. Özgüven olduğu zaman istediğin her şey daha da rahat gerçekleşebiliyor. Bunu da görmüş olduk. Ama ‘Birlikte Başaracağız' sloganı vardı. Bu gerçekleşmiş oldu. Son haftalarda taraftarlarımız bize inanılmaz destek oldu. Zor haftalarda güçlü karakterler ve güçlü inanmışlıklar ortaya çıkması lazımdı. Bu konuda taraftarlarımıza teşekkür etmek istiyoruz. Allah'ın izniyle kötü giden bir sezonun sonunu güzel bitirdik. İnşallah Atiker Konyaspor olarak bir daha böyle bir durumla karşılaşmayız ve yaşamayız…”

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!