comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Selim Ay: 'Düşme ihtimalini düşünmüyoruz'

27 Mart 2018, Salı 16:08
Selim Ay: 'Düşme ihtimalini düşünmüyoruz'

Süper Lig ekiplerinden Atiker Konyaspor'da takım kaptanlarından Selim Ay yaptığı açıklamalarda düşme gibi bir ihtimalin olmadığını ve geçmişi bırakıp kenetlenmenin gerektiğini ifade etti.

FutbolArena - Selim Ay, Osmanlıspor maçının çok olduğunu bildiklerini belirtti.


Selim Ay'ın Atiker Konyaspor'daki açıklamaları


Selim Ay, "Osmanlıspor maçı çok zorlu maç. Bunun farkındayız. Ancak son iki haftada saha içinde daha düzenli ve daha umut veren bir Konyaspor olduğunu düşünüyorum. Takımın genel düşüncesi de bu. Bunun dışarıya yansıdığına inanıyorum. Osmanlıspor maçı çok kritik. Kimse desteğini bizden esirgemesin. Biz bir seri yakalamak istiyoruz. İçerdeki Kayserispor maçı bu serinin ilk halkası olacak inşallah. Osmanlıspor'u da mağlup edip rahatlayacağız. İnşallah bu sezon ne bizi sevenleri üzeceğiz ne de kendimiz üzüleceğiz. Konyaspor'u hak ettiği yere taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

"GEÇMİŞE TAKILMAK ZARAR VERİR"
Takım içinde düşme gibi bir ihtimalin düşünülmediğini ifade eden Kaptan Selim Ay, “Kenetlenmiş durumdayız. Taraftarımız ile birlikte bir aile gibi hedefe kilitlendik. Osmanlıspor maçında da bizi yalnız bırakmayacaklarını biliyoruz. Sevenlerimiz bize olan desteğini sürdürsün. Geçmişte neler olduğunu konuşacak vakit yok. Düşme gibi bir ihtimali düşünmüyoruz bile. Geçmişte illaki hatalar olmuştur. Geçmişe takılıp kalmak zarar verir. Geçmişten ders alınacaksa bunun vakti de şuan değil. Kenetlendik. İyi yerde bitireceğiz. Düşme gibi bir korkumuz da yok” şeklinde konuştu.

"KIRGINLIKLARI KENARA BIRAKALIM"

Taraftarda dua beklediklerini de sözlerine ekleyen Selim, “Sezon başında taraftarımızdan uzun süre mahrum kaldık. Ancak Kayserispor maçında aile gibiydik. Kırgınlıkları bir kenara bırakma zamanı artık. Onları anlayabiliyoruz. Konyaspor'u çok seviyorlar. Bazen bu duyguları ve üzüntüleri ile aşırı tepkiler olabiliyor. Ancak Kayserispor maçında bunu aştığımız düşünüyorum. Taraftarımız bize olan inancını kaybetmesin. Dualarını da esirgemesinler” dedi.

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"