comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Samuel Eto'o Katar'a transfer oldu

14 Ağustos 2018, Salı 09:05
Samuel Eto'o Katar'a transfer oldu

Samuel Eto'o, Katar takımlarından Qatar SC'ye transfer oldu. 

FutbolArena - Atiker Konyaspor'dan ayrıldıktan sonra serbest kalan Samuel Eto'o'nun yeni takımı belli oldu. Kamerunlu futbolcu Katar Ligi'ne transfer oldu. 

Katar Ligi takımlarından Qatar SC, resmi internet sitesinden Samuel Eto'o'yu transfer ettiğini duyurdu. Son olarak Atiker Konyaspor'da forma giyen fakat bu sezonun başında yönetimin yollarını ayırdığı Kamerunlu futbolcu, kariyerine Katar kulüplerinden Qatar SC'de devam edecek. 
 

Eto'o'ı Konyaspor'dan neden ayrıldı?


Konyaspor İkinci Başkanı Aksoy takımdan ayrılan Eto'o'nun gönderilme sebebini de açıkladı. Aksoy, “Eto'o'nun gidişini kar-zarar olarak değerlendirmemek lazım. Eto'o, geçen sene gelip ikinci yarı sağladığı katkı bizim için kar gibi. Zaten sezon başından beri Eto'o'nun takımda olmamasıyla alakalı düşüncemiz vardı. Zarar veya kar noktasında olayın neresinden baktığınız önemli. Eto'o'nun Konya'ya gelip hizmet vermesi, Konya'da oynamış olmasına biz Konya için kar olarak bakıyoruz, zarar olarak değerlendirmiyoruz. Giderken o kendi sözleşmesinin haklarını savundu. Biz de kulübün haklarını savunduk. Belli bir noktada anlaştık. Biz zarar olarak görmüyoruz” ifadeleri ile sözlerini noktaladı.
Transfer Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)