comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Ömer Ali Şahiner'den dikkat çeken yabancı kuralı açıklaması

28 Mayıs 2019, Salı 14:49
Ömer Ali Şahiner'den dikkat çeken yabancı kuralı açıklaması

A Milli Takım'ın Antalya kampında Nazım Sangare ile Ömer Ali Şahiner açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - A Milli Takım'ın Antalya'da oynayacağı Yunanistan maçı öncesi Ömer Ali Şahiner ve Nazım Sangare basın mendusplarının karşısına geçti. Antalya kampında açıklamalarda bulunan milli futbolcular dikkat çeken açıklamalarda bulundular.

ÖMER ALİ ŞAHİNER: "YABANCI KURALI BENİM İÇİN SORUN DEĞİL"
"Sahaya çıktığımız zaman oyuncunun pasaportu olmuyor. Yeteneklisi oluyor. Yabancı kuralı benim için sıkıntı teşkil etmiyor. Birçok yabancı futbolcudan saha içerisinde çok şey öğreniyoruz. Futbolumuzdaki sorun yabancı kuralı değil. Bana göre futbolcunun pasaportuna bakılmamalı. Kaliteli oyuncular olduğu zaman ligimizin kalitesi atar. Fransa ve İzlanda maçlarında 6 puan çok iyi olur. Olmazsa bakacağız hocamızın dediği gibi."

ÖMER ALİ ŞAHİNER: "BU SENE SKOR ANLAMINDA İYİYDİ" 

"Skor anlamında eksiğim vardı. Bu sene biraz daha iyiydi. Bu anlamda mutluluk verici ekstra bir motivasyon oldu. Burada olma nedenlerimden biri de belki de bu performansımdır."

SANGARE: "KENDİMİ İLK DEFA GÖRSEM 'TÜRK' DEMEM"

"Şenol Hocam, Türk olduğumu anlamamış olabilir. Ben de kendimi ilk defa görsem 'Bu Türk' demem. Türk'e benzer bir tipim yok. Gine'den 1 yıldır teklif geliyor. Babam Gineli, annem Eskişehirli. Benim için zor bir karardı ama kendimi daha çok Türk gibi hissediyorum. Her zaman Türk Milli Takımı'nda oynamak istediğimi söyledim. Buraya gelmek zordu ama daha da önemlisi burada formayı giyebilmek. Giydikten sonra da bırakmak istemiyorum."

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"