comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Mehmet Özdilek'ten Ali Çamdalı açıklaması

28 Şubat 2018, Çarşamba 18:28
Mehmet Özdilek'ten Ali Çamdalı açıklaması

Mehmet Özdilek açıklamalarında, “Ali'yi ben çok seviyorum. Ayrılık yönetimin kurulunun ortak aldığı karardır." ifadelerini kullandı.

FutbolArena - Atiker Konyaspor'da Teknik Direktör Mehmet Özdilek, takımdan ayrılan Ali Çamdalı hakkında ilk kez konuştu. Özdilek, Ali Çamdalı'yı çok sevdiğini belirterek çarpıcı ifadeler kullandı.
 

Konyaspor, Ali Çamdalı ile neden yolları ayırdı?


Mehmet Özdilek açıklamalarında, “Ali'yi ben çok seviyorum. İyi bir Kaptan olduğun düşünüyorum. Tabi kişiler, oyuncular, hocalar kulübün üzerinde değil. Yönetimin aldığı karara saygı duymak zorundayız. İnsanı boyuta baktığımız, Ali benim çok sevdiğim çok takdir ettiğim çok beğendiğim bir kişilik. Bugün bunu nasıl ifade ediyorsam geçmişte de bu şekilde ifade ettim. Bundan sonra da böyle ifade edeceğim. Ama dediğim gibi kulübün bazı prensipleri var. Kulüpler prensipleri ile yaşayan kurumlardır. Dolayısı ile yönetim kurulunun ortak aldığı karardır. Biz de çalışanlar olarak saygı duymaktan başka yapacağımız hiçbir şey yok” ifadelerini kullandı.
 

Mehmet Özdilek'ten Akhisarspor maçı açıklaması


Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, 3-0 kaybedilen Akhisarspor maçı hakkında açıklamalarda bulundu. Özdilek açıklamasında, “Akhisarspor maçı tamamen hayat kırıklığı. Maçın başında oyuna iyi başladık. Girdiğimiz net pozisyon var, gol olmayışı etkiledi. Rakibin iki oyuncu ile yaptığı atak sonrası gol yememiz, ciddi anlamda bizi demoralize etti. Ondan sonra da oyunun içine dahil olamadık. Doğal olarak böyle bir mücadelenin sonunda da mağlup olduk. Üzgünüz tabi ki. Beklenmedik bir mağlubiyet. Özellikle ikinci yarı itibari ile zorlu süreçleri çok sağlıklı geçtik. Sağlıklı sonuçlar alarak yolumuza devam ederken, üstüne koyabilir miyiz dediğimiz bir müsabakada maalesef çok geri kaldık. Bunun üzüntüsünü yaşadık. Ama üzüntüyle yaşanmıyor. Tekrar önümüzde önemli bir müsabaka var” şeklinde konuştu.

 

Mehmet Özdilek, Konyaspor - Yeni Malatyaspor maç önü sözleri


Konyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Pazar günü oynanacak olan Yeni Malatyaspor maçı ile ilgili konuştu. Özdilek, “Kendi evimizde Malatyaspor ile oynayacağız. Belki gelecekle ilgili, pozisyonumuzla ilgili, takımın nereye gideceği ile ilgili önemli bir müsabaka olacak. Aslında ortada 33 puan var. Çok önemli bir puan dilimi olarak görüyorum. İçeride 5 maçımız var. Bunları kazanabilecek güçteyiz. Bunları kazandığımız takdirde beklendiğimiz çizgide olacağımızı düşünüyorum. Deplasmanda 6 maçımız var, ikisi büyük takımlarla. Ama 4'ü kazanabileceğimiz rakipler. Sezon başından beri bir gerçek var. Bunun altını çizmek gerekiyor. İçeride çok farklı bir yapıda oynayan Konyaspor var. Deplasmanda tam tersi, bağdaşmayan bir mücadele örneği ile oynayan Konyaspor var. Özellikle bunun altını iki maç için kalın çizgi ile çizebilirim. Biri Gençlerbirliği maçı, diğeri Akhisar maçı. Aslında diğer maçlarda çok farklı faktörler var. Kazanabileceğimiz, bireysel hataların çok ön plana çıktığı, hakem hatalarını çok ön plana çıktığı bir süreçten geçtik. İkinci yarı oynadığımız müsabakalarda, Gençlerbirliği ve Akhisar maçları bizim normal performansımızın çok altına kalan müsabakalar oldu. Bunu da söylemekten gocunmuyorum. Evet bizim yapımıza ters bir durum. Kazanılan ve kaybedilen her müsabaka bize çok şey katıyor. Bugün itibari ile belki rahat bir takıma karşı oynayacağız. Malatya'ya karşı. Onlar da ikinci yarı itibari ile dirençli bir takım. İçeride ve dışarıda puan almak için oynuyorlar. Kolay bir müsabaka yok. İçerideki maçlar da zor geçecek ama amacımız bu maçı kazanmak. Bu maçı kazandığımız takdirde yukarıdaki takımlar ile puan farkının çok daralacağını düşünüyorum. Maçlara tek tek bakacağız. Onun için bütün konsantrasyonumuz hafta sonu oynayacak olan maçı kazanmak üzerine olacak. Kazanmak için de sahada mücadele ve üretkenlik anlamında pozitif oynayan, mücadele azmini sahaya yansıtan bir Konyaspor olacak. Bunun için sahada olacağız” dedi.

 

Konyaspor, Mehmet Özdilek'i gönderecek mi?


Atiker Konyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, Teknik Direktör Mehmet Özdilek'in gönderileceği yönündeki habere cevap verdi. Baydar açıklamasında, “Basında yer alan teknik direktör değişikliğiyle ilgili haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Teknik heyetimize ve futbolcularımıza sonuna kadar güveniyoruz. Malatyaspor maçıyla takımımızın çıkışa geçeceğine olan inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

Son dakika Konyaspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"