comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Mehmet Özdilek: "17 tane final maçımız var"

10 Ocak 2018, Çarşamba 13:33
Mehmet Özdilek:

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek ve oyuncular Ali Turan ile Deni Milosevic, yeşil beyazlı takımın Antalya Belek'te devam eden devre arası kampında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

FutbolArena - Konya'dan kamp çalışmalarını yerinde izlemek üzere Antalya Belek'e gelen yazılı ve görsel medya temsilcileriyle buluşan Teknik Direktörü Mehmet Özdilek ve oyuncular hem sezonun ilk yarısını, hem kamp çalışmalarını değerlendirirken, sezonun ikinci yarısı ile ilgili beklentilerini de açıkladı.

‘İSTEDİKLERİMİZİ ALAMADIK'
Konyaspor'un son 2 sezona bakıldığında bu sezonun ilk yarısında beklentilerin gerisinde kaldığını ifade eden takım kaptanlarından Ali Turan, “Bunun herkes gibi bizde farkındayız. Sezona Süper Kupa'yı alarak başladık. Ama sonrasında bizim için çok önemli olan Traore'nin ilk maçta ayağının kırılması ve takımdan uzak kalmasıyla birlikte sonuçsal anlamda istediklerimizi alamadığımız bir ilk yarı oldu. Bize yakışmadı. Burada çok iyi bir kamp dönemi geçiriyoruz. Amacımız ilk yarıdaki kötü gidişi sezonun ikinci devresinde alacağımız sonuçlarla telafi etmek ve Atiker Konyaspor'u hak ettiği yere taşımak. Bunu başaracağımızda kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

‘PERFORMANSIMI YÜKSELTMEK KENDİ ELİMDE'

Bir basın mensubunun ‘Sezonun ilk yarısında kendi performansına bakıldığı zaman kötü olduğun söyleniyor. Bu konuda kendi adına bir özeleştiri yapmak istersen neler söylersin?' sorusuna tecrübeli oyuncu Ali Turan, “Bakıldığında burada 6. sezonum ve son 2 sezonda elde edilen başarıda pay sahibi olduğum için çok mutluyum. Her oyuncunun kariyerinde inişler çıkışlar olabiliyor. Başarılı olduğumda ‘Ali Turan'ın sözleşmesi neden uzatılmıyor? diyenler, 2 senelik sözleşme imzaladıktan sonra ‘Bu yaştaki oyuncunun sözleşmesi niye uzatıldı? diyor. Ben kendimi biliyorum. Her oyuncu gibi düşen bir performansı toparlamakta kendi elimde. Bunu herkes görecek” cevabını verdi.

‘KÖTÜ BİR İLK YARI GEÇİRDİK'

Takım olarak geçtiğimiz sezonu kupa ile kapatıp sezona kupa ile başladıklarını belirterek açıklamasına başlayan Deni Milosevic ise, “Kötü bir ilk yarı geçirdik. Bunda birçok faktör etkili oldu. Ama özellikle teknik direktör değişikliğinin ardından yakaladığımız çıkışı devam ettirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. İnşallah ikinci devrede aramıza katılacak arkadaşlarımızın da destekleriyle Atiker Konyaspor olarak başarılı bir ikinci devre geçirmek istiyoruz. Bu konuda taraftarlarımızın da desteklerine ihtiyacımız var. Bizleri yalnız bırakmasınlar” diye konuştu.


Mehmet Özdilek'in Antalya kampındaki açıklamaları


Basın toplantısına 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla toplantıya katılan basın mensupları olmak üzere basın çalışanlarının gününü kutlayarak başlayan Teknik Direktör Mehmet Özdilek, göreve geldikleri günden sonraki sürecin değerlendirmesini yaptı.

“Alınan sonuçlar nedeniyle mental anlamda bir çöküntü içerisinde olan takıma ve oyunculara inandığım için görevi kabul ettim” sözleriyle açıklamasına başlayan Teknik Direktör Mehmet Özdilek şunları söyledi.

‘BULUNDUĞUMUZ YER BİZE YAKIŞMIYOR'

“Göreve gelmemizle birlikte takımın potansiyelini ortaya çıkarma ve oyuncuların özgüvenlerini yeniden kazanmaları adına çalışmalar yaptık. Oyuncu grubumuzda buna iyi karşılık verdi. Sonucunda oynadığımız tüm maçları kazanabilecek bir performans ortaya koyduk. Ama bazen kendi bireysel hatalarımız, bazen de hakem hatalarından dolayı puan kayıpları yaşadık. Bulunduğumuz yerin Atiker Konyaspor'a yakışmadığının farkındayız. Sezonun ikinci yarısının başlamasıyla birlikte bunu düzeltmek adına her şeyimizi ortaya koyacağız. İlk yarıda yakaladığımız olumlu havayı devam ettirip sezonu ilk 10 takım içerisinde bitireceğiz…”

‘GEÇ KALIRSAK İYİ OLMAZ'

Transfer çalışmalarını da değerlendiren Teknik Direktör Mehmet Özdilek, “Süre kısa olduğu için ülke futbolunu tanıyan ve uyum sorunu yaşamayacak oyuncular tercihimiz oldu. İlk olarak Yatabare'yi renklerimize bağladık. Görüştüğümüz oyuncular var. Birkaç gün içerisinde onlarında aramızda olacağını düşünüyoruz. Çünkü geç kalırsak bu bizim için iyi olmaz. Yönetimimiz bu konuda elinden geleni yapıyor” şeklinde görüş belirtti.

MANYAMA'YA ŞANS VERİLDİ

Daha önce takımdan gönderileceği açıklanan Lebogang Manyama'nın çok iyi bir profesyonel ve insan olduğunu ifade eden Mehmet Özdilek, “Kendisine durumu izah ettim. Anlayışla karşıladı. Ancak daha sonra saha içerisinde verilen şansı iyi değerlendirmesi, var olan iyi oyuncu kumaşını ortaya çıkarması saygıyı hak ediyor. Kendisi bizimle beraber. Ama gitmek isterse de bunu saygıyla karşılarız” derken, Malick Evouna ve Patrick Friday Eze'nin takıma dönmelerinin söz konusu olmadığını söyledi.

‘GİDEBİLDİĞİMİZ YERE KADAR GİDECEĞİZ'

Sezonun ikinci yarısına Trabzonspor kupa rövanş maçıyla başlayacaklarını da sözlerine ekleyen Özdilek, “İlk maçta aldığımız 1-0'lık skoru avantaja çevirmek istiyoruz. Geçen sezonun kupa şampiyonu olarak bu sezonda kupada gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz” dedi.

‘17 TANE FİNAL MAÇI VAR'

Sezonun ikinci yarısında en büyük avantajlarının taraftar olacağını da sözlerine ekleyen Mehmet Özdilek, “Onların potansiyelini herkes biliyor. Yanımızda olduklarında iyi işlere imza atacağımızın da farkındayız. Artık bizim önümüzde 17 tane final maçı var. Bu maçlardan kendi sahamızda oynayacak olduğumuz maçları onlarında destekleriyle rakipler için dezavantajlı bir ortama çevirip gelen takımlar için Konya'nın zor bir deplasman olduğu olgusunu yeniden oluşturmak istiyoruz. Biz Atiker Konyaspor'u hedefine ulaştıracağımıza inanıyoruz. Onların da bize inanmalarını ve destek olmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Toplantının sonunda Teknik Direktör Mehmet Özdilek, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü pasta keserek kutladı.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)