comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor'dan seri başı eleştirisi

19 Ocak 2018, Cuma 17:46
Konyaspor'dan seri başı eleştirisi

Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcısı Celalettin Çakıcı, Ziraat Türkiye Kupası'nda seribaşı olmamalarını eleştirdi.

FutbolArena - Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcısı Celalettin Çakıcı, Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek finaldeki seribaşı uygulamasını eleştirdi.


Konyaspor Türkiye Kupası'nda neden seri başı değil?


Celalettin Çakıcı, Türkiye Futbol Federasyonunun Riva'daki tesisinde yapılan kura çekimi sonunda çeyrek finalde Galatasaray'la eşleşmelerini değerlendirdi.

Geçen sezonun kupa şampiyonu olmalarına rağmen kuraya seribaşı olarak giremediklerini dile getiren Çakıcı, çeyrek finalde Galatasaray karşısında tur atlamak istediklerini anlatarak şunları kaydetti:
"Çeyrek finalde seribaşı sistemi bu yıl gündeme geldiği için maalesef kupa şampiyonu özel bir şeye tabi tutulmadı. Bunun neden olduğunu bu statüyü yapan arkadaşlar çok daha iyi biliyordur. Özellikle çeyrek finalde seribaşı uygulamasının devam etmiş olması, planlama olarak büyük takımları finalde oynatmaktır. O yönde ilerliyor. Biz son şampiyonuz. Hem Türkiye Kupası hem de Süper Kupa şampiyonuyuz. Bunun devamını getirmek için büyük takımlarla oynayacağımız ortadaydı."

Kupayı tekrar kazanmayı hedeflediklerini dile getiren Çakıcı, "Finalde karşılaşabilirdik ancak çeyrek finalde geldi. Bu turu geçecek olursak rakibimiz kim olursa olsun final hedefimiz var." diyerek sözlerini tamamladı.


Türkiye Kupası seri başı takımlar


Türkiye Kupası'nda çeyrek finalde üç büyükler dışında bir de Akhisarspor, seri başı olmuştu. Seri başı olmayan takımlar ise Kayserispor, Giresunspor, Gençlerbirliği ve Konyaspor oldu. 

Türkiye Kupası'nda çeyrek finalde seri başı olan takımlar geçen sezon ligi diğer rakiplerinden daha üst sırada bitirdikleri için seri başı olma hakkı kazanmıştı.

Konyaspor ile ilgili tüm gelişmeleri Konyaspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)