comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor'dan özel ziyaret! Alkışlanan etkinlik

21 Mart 2018, Çarşamba 20:47
Konyaspor'dan özel ziyaret! Alkışlanan etkinlik

Atiker Konyaspor Asbaşkanı Ahmet Baydar'ın aralarında bulunduğu hükümet heyeti 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle Görkem Cafe'yi ziyaret etti.

FutbolArena - 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü münasebetiyle Atiker Konyaspor Başkan Yardımcısı Ahmet Baydar ve Genel Müdür Bahri Bıçakçı, Başbakan Binali Yıldırım ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya'nın çalışmaları nedeniyle ödüllendirdiği Konya'da faaliyet gösteren Gökçem Cafe'yi ziyaret etti. Gökçem Cafe, Gökcem Konya Down Özel Çocuklar Eğitim ve Spor Kulübü Derneği tarafından iki yıl önce hayata geçirilen, 'Konya Down Cafe ve Bistro'da adı ile özel gereksinimli gençlerin sosyal hayata karışması planlanarak hizmet veriyor.
 

Atiker Konyaspor Haberleri (21 Mart 2018 Çarşamba)


Korumalı işyeri statüsünde hizmet veren Cafe'nin sahiplerinden Yasemin Devecioğlu ve burada çalışan gençlerle bir süre sohbet eden Konyaspor Başkan yardımcısı Ahmet Baydar “Atiker Konyaspor uzun zamandan beri Süper Lig takımları içinde sosyal duyarlılık konusunda öncü olan ve bu bayrağı gururla taşıyan bir kulüp olmuştur. Sadece belirli gün ve haftalarda değil sezonun genelinde böylesi konularla ilgili hassas davranarak, önemli adımlar atan kulübümüz, bundan sonra da bu hassasiyetini sürdürecektir. Atiker Konyaspor Kulübü olarak 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü'nde gençlerimizle birlikte olmaktan mutluyuz. Yanı sıra buradaki istihdamın artması için böylesine önemli işletmelerin de halkımız tarafından desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

‘ATİKER KONYASPOR'A TEŞEKKÜR EDERİZ'
Yasemin Devecioğlu ise “ Burada özel gereksinimli bireylerimize iş istihdamı sağlıyoruz. Amacımız yaşadıkları toplumda kimseye muhtaç olmadan bağımsız olarak hayatlarını sürdürmelerini sağlamaktır. Burada gençlerimiz sigortalı ve maaşlı olarak çalışıyorlar. Hayalimiz hepsinin 10 yıl sonunda emekli olduklarını görmek. Atiker Konyaspor'un değerli yöneticilerine nazik ziyaretleri için teşekkür ediyoruz. Gençlerimiz mutlu oldular, yüzleri güldü. Sevginin, ilginin, ve samimiyetin açamayacağı kapı yoktur. Bu duygularla yapılan bütün ziyaretleri önemsiyoruz. Dolayısıyla Atiker Konyaspor'u bu bağlamda ayrı bir yerde tutuyor sezon sonunda Süper Lig'de kalacaklarına olan inancımızı da koruyoruz” ifadelerini kullandı.

Son dakika Konyaspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"