comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor'dan Beşiktaş sonrası sert tepki! 'Bıktık artık!'

12 Mart 2019, Salı 13:13
Konyaspor'dan Beşiktaş sonrası sert tepki! 'Bıktık artık!'

Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk, Beşiktaş maçında yaşanan hakem kararları hakkında açıklama yaptı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 25. haftasında Beşiktaş deplasmanında 3-2 mağlup olan Atiker Konyaspor'da Başkan Hilmi Kulluk, hakem kararlarına tepki göstererek, "Bıktık, usandık artık yeter! Sonuçlar ve sıralama belliyse niye maçlara çıkıyoruz?" dedi. Son dakika Konyaspor haberleri burada. 
 

Konyaspor Haberleri: Hilmi Kulluk'tan hakem kararlarına tepki


Konyaspor Kulübü'nün internet sitesinden açıklama yayınlayan Hilmi Kulluk şunları söyledi:

"Geçtiğimiz Pazar akşamı Beşiktaş'la oynadığımız maçın sonucunu yine hakemler belirledi. Son haftalarda benzer durumlarla defalarca karşılaştık ve karşılaşmaların skorlarını direkt etkileyen bu skandal kararlar yüzünden yine bir İstanbul deplasmanında üç puanı bırakmak zorunda kaldık. 
Maçın geneline baktığımızda rakip takımın saha ve seyirci avantajını iyi kullandığını daha baskılı oynadığını söyleyebiliriz. Ancak son dakikalara 2-2'lik skorla giren ve yüzde yüz penaltısı verilmeyen takım biziz.

Bir kez daha şahit olduk ki kurallar ayrıcalıklı takımlara özel olarak yorumlandı. Necip'in Amir'e yaptığı hareket bırakın dünyayı, Barnard Yıldızı'nda dahi penaltıdır ve bu düdüğü çalmamak ayıptır, günahtır, yazıktır. Bu ayıptan hem sahada düdük çalanlar, hem oturdukları yerden pozisyonları seyredenler hem de bu insanlara salahiyet verenler bizzat sorumludur.

Karşılaşmanın son dakikaları diye verilmeyen bu penaltı, esasında Türk Futbolunun genel sorunudur. Hakemlerimiz, kamuoyunda bazı takımların kollandığı düşüncesini ortadan kaldıracak cesarette maç yönetemedikleri sürece bu sorun ilelebet devam edecektir.  

Ne yazık ki; tepki almamak, eleştirilmemek, baskı görmemek için daha kolay olan seçiliyor ve sesi az çıkan, lobisi olmayan, sadece sahada mücadele vermek, sahada kazanmak isteyen takımlara büyük haksızlıklar yapılıyor. 

Artık birilerinin bu gidişe dur demesi gerekmektedir. Trabzon, Akhisar, Bursa, Kayseri, Malatya, Göztepe, Fenerbahçe, Beşiktaş maçlarında spor kamuoyunun ittifak ettiği yüzde yüz hakem hataları nedeniyle büyük kayıplar yaşadık. Önceki akşamda hem sahada düdük çalan hem de VAR başında defalarca pozisyonları oturdukları yerde izleyenler tarafından verilen/verilmeyen kararlar neticesinde üç puandan olduk.

Hocamız haftalardır ısrarla bir başka teknik adamın söylediklerini kaynak göstererek lige ayar verildiğini ifade ediyor. Sistematik bir şekilde Atiker Konyaspor'a yapılanlara dönüp baktığımızda birilerinin bizim yeniden Avrupa'ya gitmemizi istemediğini çok net bir şekilde görebiliyoruz. 
Böylesi bir durumda, sonuçlar ve sıralama önceden belirlendiyse, bizler niye maçlara çıkıyoruz, niye bu tiyatroyu oynuyoruz. Biz bu filmin, bu tiyatronun figüranı değiliz ve asla da olmayacağız. 
Haftalardır aynı terane…

Sustukça tepemize binmeye çalışanlara buradan sesleniyorum. Canımız yandığı için yaptığımız açıklamalara ceza vereceğinize, gözlerinin önündeki pozisyonları dahi değerlendirmeyen hakemlerinizi alın karşınıza ve hangi takım olursa olsun cesaretle, korkusuzca maç yönetmeleri gerektiğini telkin edin. Bu cesarette olmayanlarla yollarınızı ayırın.  Bu kaçıncı sonucu etkileyen hata... Nerede adalet, nerede hak, hukuk savunucuları? Bıktık, usandık artık yeter!"

Son dakika Konyaspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)