comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor'da Salzburg yenilgisi sonrası Reşit Akçay'dan şaşırtan sözler

19 Ekim 2017, Perşembe 22:32
Konyaspor'da Salzburg yenilgisi sonrası Reşit Akçay'dan şaşırtan sözler

Konyaspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, UEFA Avrupa Ligi'nde 2-0 kaybettikleri Salzburg maçının ardından şaşırtan ifadeler kullandı. 

FutbolArena - Atiker Konyaspor, UEFA Avrupa Ligi'nde gruptaki üçüncü maçında konuk ettiği Salzburg'a 2-0 mağlup oldu. Karşılaşmanın ardından teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, TRT Spor'a oldukça şaşırtan açıklamalarda bulundu. 
 

Konyaspor 0-2 Salzburg Mustafa Reşit Akçay'ın maç sonu açıklamaları


Karşılaşmanın ardından TRT Spor'a konuşan Mustafa Reşit Akçay şunları söyledi:

"OYUNU İYİ FORSE ETTİK"
Pozisyon eylemlerinde yaptığımız hatalar bizi 2 golle tanıştırdı. Genel olarak oyunu iyi forse ettik. Lig maçlarından daha cesur oynuyoruz Avrupa'da. Onların vermiş olduğu karşılıklara biraz daha cesaretle karşılık verebilirdik. Kabul edelim ki, oyunu iyi sıkıştıran ve yönünü çabuk değiştiren bir takımla oynadık. Kenarları kullandık ama bunları değerlendiremedik. 

"TARAFTARLARIMIZIN SALDIRGAN OLMASINI ANLAYAMADIM"

Taraftarlarımızın neden bu kadar takıma karşı saldırgan olduğunu anlayamadım. Korunması gereken bir takım. İyi gidiyoruz diye düşünüyoruz ama karşıda insanlar başka türlü anlayabilir. Bu da normal. Taraftar her zaman haklıdır, bunu kabul edelim yine de. Onlar olmadan olmuyor. Ligdeki tırmanışımızla kendimizi affetirmeliyiz. 

"BERABERLİK BİZİ RAHATLATABİLİRDİ"

Biz aslında birinci pasla oyunun yönünü çabuk değiştirebilseydik baskıları çabuk ortadan kaldırabilecektik. Son vuruşlarda zayıf kaldık. Makas daralıyor. Şimdi kendi sahamızda Marsilya maçı var ve o maça iyi davranmalıyız. Salzburg maçında beraberlik bizi rahatlatabilirdi ama Marsilya maçına bakacağız. 

Yeşil Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Konyaspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"