comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor'da Mustafa Reşit Akçay'dan Salzburg yorumu

18 Ekim 2017, Çarşamba 17:23
Konyaspor'da Mustafa Reşit Akçay'dan Salzburg yorumu

Konyaspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Salzburg maçı öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Konyaspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, UEFA Avrupa Ligi I Grubu'nda yarın iç sahada Avusturya temsilcisi Salzburg'la yapacakları maça ilişkin, "İnşallah yarın saha içerisinde iyi bir duruş gösteren takım olacağız. Sporcu arkadaşlarımız da iyi bir performans göstererek buradaki yerimizi belli edecek." dedi. 


Mustafa Reşit Akçay Salzburg maçı için ne dedi?


Akçay, Konya Büyükşehir Belediye Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında, UEFA Avrupa Ligi'nde yarın karşılaşacakları Salzburg takımının yaş ortalamasının 23,8 olduğunu, bu nedenle de dinamik bir ekibe karşı oynacaklarını söyledi.  

Futbolcularının fiziki olarak iyi durumda olduğunu vurgulayan Akçay, "Galatasaray müsabakasında bunu gördük. Ancak taktik olarak ve bireysel olarak bazı hatalar yapmaya devam ediyoruz. Bunların üstesinden gelebiliriz." diye konuştu. 
Yarın akşam çok iyi bir müsabaka olacağını ifade eden Akçay, "İnşallah yarın saha içerisinde iyi bir duruş gösteren takım olacağız. Sporcu arkadaşlarımız da iyi bir performans göstererek buradaki yerimizi belli edecek. Yani Avrupa'daki yerimiz neresidir belli edeceğiz. Öyle bir müsabaka oynayacağız." değerlendirmesinde bulundu. 

Akçay, Süper Lig'deki yerlerinin yadırganmasının normal olduğunu ancak bu durumu iyileştirip daha yüksek seviyelere çıkacak potansiyele sahip olduklarını sözlerine ekledi. 


Konyaspor'da Milosevic, Salzburg maçı için iddialı


Konyasporlu futbolcu Deni Milosevic ise Salzburg'un iyi bir takım olduğunu belirterek, "Taraftarlarımızın önünde, onların verdiği güçle oynayacağız. İyi bir performans sergileyerek iyi bir sonuç almak için mücadele edeceğiz. Galibiyet için oynayıp 3 puanı almaya çalışacağız." diye konuştu. 

Konyaspor ile ilgili tüm gelişmeleri Konyaspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"