comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor'da Mustafa Reşit Akçay'dan Guimaraes'e gözdağı

27 Eylül 2017, Çarşamba 17:09
Konyaspor'da Mustafa Reşit Akçay'dan Guimaraes'e gözdağı

Konyaspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Portekiz temsilcisi Vitoria Guimaraes maçına ilişkin, “Stadın elektriği ve taraftarımızın bize vereceği elektrikle bütün oyuncularımızın ampulü yanmalı ve çok iyi ışıldamalıyız” dedi.

FutbolArena - KonyasporUEFA Avrupa Ligi I. Grubu 2. haftasında yarın Vitoria Guimaraes ile karşılaşacak. Temsilcimizin teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, yeşil-beyazlı futbolcu Necj Skubic ile birlikte maçın oynanacağı Konya Büyükşehir Belediyesi Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
 

Mustafa Reşit Akçay'ın Konyaspor - Vitoria Guimaraes maç önü açıklamaları


Toplantıda ilk söz alan Atiker Konyaspor'un başarılı futbolcularından Necj Skubic, uzun bir aradan sonra taraftarla buluşacaklarını belirterek, maçtan galibiyetle ayrılmak istediklerini söyledi. Skubic, “Yarın çok iyi bir maç bekliyoruz. Ve çok sabırsızız. Taraftarlarımızla uzun bir süreden sonra buluşmuş olacağız. Taraftarımızın desteğiyle birlikte yarın bir galibiyet bekliyoruz. Taraftarımızın da bu konuda elinden geleni yapacağını biliyoruz ve taraftarımızı oldukça mutlu etmek istiyoruz” dedi.

"RAKİBİN ZAYIF YANLARIYLA İLGİLENECEĞİZ"
Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay ise, rakiplerinin zayıf yanlarıyla ilgileneceklerini söyledi.

Akçay, şöyle konuştu, “Yarın akşam bizim açımızdan ve oyuncularımız açısından önemli bir maç. Taraftarla buluşma anı olarak da, yarın akşam takım olarak stadın elektriği ve taraftarımızın bize vereceği elektrikle ile bütün oyuncularımızın ampulü yanmalı ve çok iyi ışıldamalıyız. Sahada çok iyi bir mücadele örneği sergilememiz gereken bir maç oynayacağız. Rakibimizin istatistikleri oldukça güçlü. Farklı oyun almayışları olan yüksek seviyede kompak ve istek ve arzuyla oynuyorlar. Atak özellikleri kenardan merkeze gelmek üzerine daha fazla organize olmuş, kısa bir takım olmasına rağmen ölü top becerileri ve bundan faydalanma becerileri yüksek bir takım, böyle bir istatistikleri var. 3. bölge oyuncuları takımın en güçlü yanını oluşturuyor. Dikkat etmemiz gereken bir blokları var. Her takımın güçlü yanı olduğu gibi zayıf anları da mevcut. Biz de yarın akşam özellikle arkadaşlarımızla çalıştığımız bu zayıf taraflarıyla ilgileneceğiz. Mümkün olduğunca bunu gerçekleştirmeye çalışacağız. Ama her şeyden önce topun bizde olmasını sağlamamız gerekiyor ve bunun üzerinde titizlikle durmamız gerekiyor. Çünkü topu rakibe verdiğimiz ve özelikle çıkış anında verdiğimiz her topun bize tehdit oluşturacağını bilmemiz gerekiyor ki, arkadaşlarımız da bunu biliyor” diye konuştu.

Bir soru üzerine Mustafa Reşit Akçay, takıma sonradan katılan 3 forvetin şu anda tam hazır olmadığını ve forvet olarak sahaya çıkan Milosevic'in daha farklı bir pozisyonda oynatacağını sözlerine ekledi.

KONYASPOR'DAN TARAFTARLARINA UYARI
Atiker Konyaspor Kulübü, yarın Portekiz temsilcisi Vitoria Guimaraes ile oynayacakları UEFA Avrupa Ligi I Grubu maçında taraftarına bazı hatırlatmalarda bulundu. 

Kulüpten yapılan açıklamada, uzun bir aradan sonra A.Konyaspor taraftarının statta yerini alacağı kaydedilerek, “UEFA talimatları gereğince, stadyumlara meşale ve benzeri yanıcı, yakıcı, yaralayıcı, kesici, delici maddelerin sokulması, kullanılması, yanı sıra sahaya konfeti, su şişesi ve benzer maddeler atılması, koltukların kırılması, kötü/çirkin tezahüratta bulunulması, merdiven boşluklarına oturulması, maç öncesi, sırası ve sonrasında sahaya girilmesi, izni alınmayan pankart, flama benzeri objelerle tribünlerde yer alınması kesinlikle yasaktır. Taraftarımızın kulüp tarihimiz için son derece önemli bir karşılaşma olan Vitoria maçı için stadyuma girerken, yanlarında bozuk para taşınmaması, kurallara uymayanların ivedilikle güvenlik birimlerine bildirmesi, olası provokasyonlara karşı sakin kalması ve sadece Konyasporumuza destek olması gerekmektedir. Büyük taraftarımız, yaşanabilecek herhangi bir saha ve tribün olayında, kulübümüzün maddi ve manevi zarara uğrayacağı unutulmamalıdır. Bu cezalar kimi zaman taraftarları da kapsadığından dikkatli davranılması ve kurallara uyulması önem arz etmektedir. Taraftarlarımızdan önemle ricamız, maçın son düdüğüne kadar takımımızın başarısı için sahada büyük efor sarf edecek olan futbolcularımızı desteklemeleridir” denildi.

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.