comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor'da Mustafa Reşit Akçay'dan Guimaraes zaferi sözleri

29 Eylül 2017, Cuma 00:10
Konyaspor'da Mustafa Reşit Akçay'dan Guimaraes zaferi sözleri

Konyaspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Guimaraes maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, UEFA Avrupa Ligi'nde 2-1 kazandıkları Guimaraes maçının ardından açıklamalarda bulundu. 


Konyaspor - Vitoria Guimaraes maç sonu Mustafa Reşit Akçay'ın açıklamaları


“Bizim adımıza alınan sonuçtan dolayı iyi bir akşam oldu” sözleriyle değerlendirmesine başlayan Mustafa Reşit Akçay, “Bugün ilk kez buluştuğumuz taraftarlarımızda katkısıyla oyuncularım kendilerini aşan iyi bir oyun ortaya koydular. Oyunun ilk ve ikinci yarısı birbirinden farklı olmadı. Sadece müsabakanın 10 dakikalık bir bölümünde biraz seviyemiz düştü. Ama onun haricinde tekrar yükselttik. Güçlü bir rakibe karşı oynadık. Rakibimize saygı duyuyoruz. Mağlup olması onun gücünün veya kalitesinin kaybolmasına neden değil. Ama bizde Vitoria Guimaraes kadar bu akşam saygıyı hak edecek eylem ve davranışlarda bulunduk. Bugün mücadele gücü yüksek bir oyun oynadık. Bütün oyuncularımız kutluyorum. Türkiye'de bazı şeyleri değiştirmenin zamanı geldi. Camiamız ve ülkemiz için iyi bir müsabaka, iyi bir sonuç oldu. Umarım bunların devamını sürdürebiliriz” diye konuştu. 

"ÖMER ALİ ŞAHİNER SÖZLERİ"
Ömer Ali Şahiner'in maç içindeki performansının sorulması üzerine Mustafa Reşit Akçay, “Oyuncumuz son dönemde gösterdiği davranış ve oyun bakımından büyük bir profesyonellik ortaya koyuyor. Bu yönüne bakarak da Ömer Ali Şahiner'in milli takıma seçilebilecek düzeyde olduğuna inanıyorum ve bunu bir kez daha söylüyorum” ifadelerini kullandı. 

Yeşil Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Konyaspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)