comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor'da 'İzmir Marşı' kararı

27 Eylül 2017, Çarşamba 19:32
Konyaspor'da 'İzmir Marşı' kararı

Konyaspor taraftarları İzmir Marşı hakkında flaş bir karar aldı.

FutbolArena - Konyaspor'un FETÖ iddiasıyla gözaltına alınan eski başkanı Ahmet Şan, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada, Konyaspor taraftarını "İzmir Marşı" söylemedikleri için tebrik etmişti. 

Konyaspor Taraftar Grubu Nalçacılılar'ın basın sözcüsü İlker Kırnaz ise maçlarda İzmir Marşı söyleyeceklerini açıkladı.


Konyaspor taraftarının İzmir Marşı 


Sezon öncesinde Beşiktaş ile oynanılan Süper Kupa maçında yaşanan olaylar nedeniyle 5 maç ceza verilen Konyaspor, yarın UEFA Avrupa Ligi grup mücadelesinde sahasında Portekiz ekibi Vitoria Guimaeres'i ağırlayacak.
Bu maç Konyaspor'un bu sezon taraftarıyla buluşacağı ilk maç olurken, taraftarlar bu müsabakada tribün şov yapmayı hedefliyor. 

Sözcü'nün haberine göre Nalçacılılar'ın basın sözcüsü İlker Kırnaz yaptığı açıklamada "Maçtan 10 dakika önce marşlarımızı söylemeye başlayacağız. İzmir Marşı'nı, Gençlik Marşı'nı ve Mehter Marşı'nı hep bir ağızdan söyleyeceğiz" dedi.

Konyaspor'un İzmir Marşı ile ilgili daha önce kamuoyuna yansıyan tartışmalara da değinen Kırnaz, “Biz, İzmir Marşı başta olmak üzere bunların UEFA Avrupa Ligi, Şampiyonlar Ligi ve Milli maçlar gibi uluslararası arenada söylenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Herkes Vitoria Guimaraes maçını izlesin. Tüm Türkiye'ye İzmir Marşı nasıl söylenir Nalçacılılar olarak göstereceğiz” diye konuştu.


Konyaspor'da Ahmet Şan, İzmir Marşı hakkında ne dedi?


Ahmet Şan, "Bugün Türkiye'de maaselef tüm statlar İzmir Marşı'nı söylüyor. Konya hariç. Konya çünkü bu ülkenin birliğini ve her zaman o milli maçlarda gördüğümüz ‘tek bayrak, tek devlet, tek vatan' duygusuyla hareket eden Nalçacılılardan bu gücü alıyor" diye konuşmuştu.

Ahmet Şan'ın bu konuşmaları sosyal medya hesaplarında büyük tepki topladı.

Atiker Konyaspor ile ilgili son gelişmeleri Atiker Konyaspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)