comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor'da Ferhat Öztorun'dan Paolo Hurtado itirafı

14 Ocak 2019, Pazartesi 12:04
Konyaspor'da Ferhat Öztorun'dan Paolo Hurtado itirafı

Atiker Konyaspor'da Ferhat Öztorun sezonun ikinci yarısı hakkında konuştu.

FutbolArena - Atiker Konyaspor'un tecrübeli futbolcusu Ferhat Öztorun, Konyaspor'un Antalya'da sona eren birinci etap kamp çalışmaları hakkında konuştu.
 

Ferhat Öztorun'dan Konyaspor açıklamaları


Antalya'da sona eren birinci etap kamp hazırlıklarının yoğun bir tempoda ama son derece verimli geçtiğini belirten Konyasporlu oyuncu Ferhat Öztorun, Erzurumspor maçını kazanarak ikinci yarıya iyi başlamak istediklerini ifade etti. 

İstanbulspor ile oynanan ve 1-0 kazanılan üçüncü özel maç ile Antalya'daki birinci etap kamp hazırlıklarının tamamlandığını söyleyen Ferhat Öztorun, “Güzel bir kamp dönemi geçiriyoruz. Antrenmanlar açısından yorucu olarak ağır bir tempoda gidiyor. Güzel bir ortamımız var. Hazırlık maçları oynadık. Tabiki bu maçlar ölçü değil. Haftaya sezonun ikinci yarısı başlayacak. En iyi şekilde hazırlanmak için çalışıyoruz. İstanbulspor ile oynadığımız maçta Paolo Hurtado ufak bir sorun yaşadı. İnşallah önemli bir sorunu yoktur. Bu şanssızlık dışında iyi ve sorunsuz bununla beraber faydalı bir kamp dönemi geçirdik. Şimdi her şey B.B. Erzurumspor ile oynayacağımız maça odaklı olacak” diye konuştu.
Erzurumspor ile oynanacak 18.hafta maçı hakkında da görüşlerini açıklayan Ferhat Öztorun, “Bizim için önemli ve zor bir maç olacak. En iyi şekilde başlayıp yine en iyi şekilde bitirmek istiyoruz. Güzel bir sonuçla dönmek ve ligde daha yukarılara tırmanmak istiyoruz” dedi.
 

Paolo Hurtado kaç hafta yok?


Konyaspor, İstanbulspor ile oynadığı hazırlık maçında yeniden sakatlanan Paolo Hurtado'nun 7 hafta takımdan uzak kalacağını açıkladı.

"Kulüp Doktorumuz Yrd.Doç.Dr. Galip Bilen Kürklü konu hakkında yaptığı açıklamada, “Oyuncumuzun yapılan muayene ve MR KONTROLÜ sonucunda üst arka adale grubunda yoğun kanama tespit edilmiş olup 3. Derece yırtık olarak değerlendirilmiştir. Bu bulgularla oyuncunun ortalama olarak 7 hafta içinde takımla çalışmaya başlaması beklenmektedir” şeklinde görüş belirtti."


Aykut Kocaman'dan kamp değerlendirmesi


Atiker Konyaspor'un 3 Ocak'ta başlayan devre arası Antalya kampını değerlendiren Teknik Direktör Aykut Kocaman, beklediklerini ve istediklerini aldıkları faydalı bir kamp dönemi geçirdiklerini ve şimdi tek düşüncelerinin B.B.Erzurumspor ile oynayacakları ikinci devrenin ilk maçı olduğunu söyledi.
11 günlük ilk etap kampının tamamlandığını ifade eden Teknik Direktör Aykut Kocaman, “Bilindiği üzere ilk yarının son 5 haftasında görev yaptık. Görev yaptığımız süre içerisinde doğal olarak pek çok sıkıntı ile karşılaştık. Çünkü takımlarda sıkıntılar ve eksikler bitmez. Ancak bunlardan bizim adımıza tespit ettiğimiz başlıca olanlarından bir tanesi de özellikle üç maçta takımın yaşadığı dağılma ve kontrol kaybıydı. Oyundaki kontrolü yitirmesiydi. Bu sadece topu kullanma anlamında değil sahaya yerleşme anlamında da. Kasımpaşa, Akhisarspor ve Trabzonspor maçının belli bölümlerinde yaşadık. Hem kampı programlarken hem de oynayacağımız özel maçlarda rakipleri seçerken bir alt ligde olmalarına rağmen oyun kurguları olan takımlarla oynadık. Israrla aynı şeyleri ezber olan takımlarla oynadık. Buradaki temel amacımızda oyundaki kontrol gücümüzü bir şekilde arttırmayı başarabilmekti. Hem antrenmanlardaki çalışmalar hem de oyundaki isteklerimiz bu yönde gelişti. Esas itibariyle kamp döneminde beklediklerimizi ve istediklerimizi alma açısından iyi olduğunu söyleyebilirim. Şikayet edecek bir şey yok” ifadelerini kullandı.

Aykut Kocaman, sezonun ikinci yarısının ilk haftasında deplasmanda oynayacakları B.B. Erzurumspor maçı ile ilgili de konuşarak, “Şimdi çalışma ve hazırlıklar anlamında ana bölüm bitti. Salı gününden itibaren B.B.Erzurumspor maçına odaklanacağız. Hem rakibimizi inceleyeceğiz hem de yapacaklarımızın neler olabileceğine doğru yoğunlaşmaya başlayacağız. Lige tabiki de kuvvetli bir başlangıç yapmak amacındayız. Her ne kadar her rakip son derece değerli ve güçlü olsa da tüm çalışmalarımız iyi bir başlangıç için olacak. Umarım başarırız” şeklinde görüş belirtti.

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da 

FutbolArena haber turu (16 Mayıs 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.