comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor'da Celalettin Çakıcı: ''Konyaspor taraftarı ile farkını gösteriyor''

30 Eylül 2017, Cumartesi 14:33
Konyaspor'da Celalettin Çakıcı: ''Konyaspor taraftarı ile farkını gösteriyor''

Atiker Konyaspor'da Başkan Yardımcısı Celalettin Çakıcı, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Konyaspor, UEFA Avrupa Ligi mücadelesi kapsamında Guimaraes karşısında kazanarak kulüp tarihi açısından çok önemli bir galibiyete imza atan Atiker Konyaspor'da Başkan Yardımcısı Celalettin Çakıcı, “Taraftarımızın olduğu son 3 maçımızda Türkiye Kupası ve Süper Kupa'yı kazanıp Guimaraes'i yendik. Onlar olduğunda farkımızı gösteriyoruz” dedi.


Atiker Konyaspor'dan Guimaraes zaferi


UEFA Avrupa Ligi I Grubu'nda Portekiz temsilcisi Guimaraes'i yenerek Marsilya yenilgisini telafi eden Atiker Konyaspor'da moraller yüksek. Yeşil-beyazlı kulübün başkan yardımcısı Celalettin Çakıcı, önce ligde Akhisar'a karşı, ardından da Avrupa Ligi'nde Guimaraes'e karşı alınan galibiyetlerin takımın moralini üst seviyeye çıkardığını belirterek “Burada taraftarımızın da hakkını vermek gerekiyor. Taraftarlarımızın olduğu son 3 maça baktığımız zaman önce Türkiye Kupasını kazandık, ardından Süper Kupa'yı müzemize götürdük. Şimdi de Avrupa'da galibiyet aldık. Taraftarlarımızın olduğu maçlarda çok daha güçlüyüz. İç sahada 2 cezalı maçımız kaldı. Bu maçları da geçtikten sonra dolu tribünler önünde oynayacağız. Taraftarlarımızın desteğiyle de takımımız çok daha üst sıralara tırmanacaktır” ifadelerini kullandı.

''KAYIPLARI TELAFİ ETMEK İSTİYORUZ''
Takımda yükselen morallerin Malatya deplasmanında da kendisini göstereceğini sözlerine ekleyen Çakıcı, “Ligde yaşadığımız kayıpları da telafi etmek istiyoruz. Milli takım arasını da en iyi şekilde değerlendirip hazırlanacağız” dedi. Tribünlerin söylediği İzmir Marşı'na da değinen Çakıcı, “Daha önce bu konuyla ilgili bir yanlış anlaşılma oldu ve polemik ortaya çıktı. Avrupa maçında, Türkiye'nin en önemli marşlarından birisi olan İzmir Marşı'nı taraftarlarımız çok iyi şekilde söyledi” diye konuştu. Taraftarların desteğinin yanı sıra tecrübeli hocalarının da desteğiyle Avrupa'da iyi sonuçlar alacaklarına inandıklarının altını çizen başarılı yönetici, “İç sahada Salzburg'la oynayıp ardından Avusturya'da karşılaşacağız. Bu 2 maçtan da maksimum puanlarla ayrılmak istiyoruz. Salzburg'un Marsilya'yı yenmesi de bizim açımızdan iyi oldu. Grupta dengeler değişti. İlk 2 sıra için iddialıyız. Guimaraes'i deplasmanda da yenebiliriz ve evimizdeki Marsilya maçında da galibiyet bekliyoruz. Her gün daha da iyi olmak için çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

''SERKAN KIRINTILI TAKIMA ÖRNEK OLMALI''

Takımın tecrübeli kalecisi Serkan Kırıntılı'nın Milli Takım'a çağrılması hakkında da konuşan Çakıcı, “Serkan Kırıntılı performansı ve karakteriyle herkese örnek olması gereken bir isim. Kendisinin Milli Takım'a çağrılması bizi çok mutlu etti ve gururlandırdı. Takımdaki genç oyuncuların Serkan'ı örnek alması gerekiyor. Umarım ilerleyen dönemlerde Milli Takım'a daha fazla oyuncu veririz ve Konyaspor olarak Milli Takım'a katkımız fazlalaşır” diyerek sözlerini noktaladı.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)