comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor'da başkan Ahmet Şan'dan Beşiktaş ve ceza açıklaması

11 Ağustos 2017, Cuma 00:25
Konyaspor'da başkan Ahmet Şan'dan Beşiktaş ve ceza açıklaması

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, Beşiktaş ile oynanan Turkcell Süper Kupa finalinde yaşanan olayların ardından kendilerine verilen 5 maç seyircisiz oynama cezasıyla ilgili konuştu. 

FutbolArena - Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, Turkcell Süper Kupa finalinde yaşanan olayların ardından 5 maç seyircisiz oynama cezasıyla ilgili olarak A Spor'a açıklamalarda bulundu. 


"BEKLENENİN ÜZERİNDE CEZA ALDIK"
"Beklenenin üzerinde bir ceza oldu. 2 veya örnek olması açısından 3 maç ceza bekliyorduk. Emsallerin üzerinde bir ceza oldu. Gerekli itirazlarımızı yapacağız."

"KONYA'DA BU TÜR OLAYLAR OLMUYOR"

"Konya Büyükşehir stadında bu tür olaylar zaten yaşanmıyor. Sadece son Eskişehir'deki kupa finali ve Süper Kupa'da yaşandı. Münferit olarak Antalya'da ve Adana'da yaşandı. İstanbul'da milli takım sürekli yuhalanırken, Konya'da Milli takım çok güzel atmosferde adeta coştu. Bu taraftar, aynı taraftar. Maalesef Samsun gibi yerlerdeki maçlarda taraftar diyemeyeceğim kişilerle ilgili Konyaspor'un gölgede kaldı. Sanki bütün şehir böyle bir zan altındaymış gibi. Malum çevreler de bunu fırsat bilerek Konya'ya karşı linç kampanyası başlattı. "

"SORUMLULUK TFF VE SAMSUN EMNİYETİNİN"

Ülke olarak zaten kritik bir dönemden geçiyoruz. Ben taraftarlarımıza yine sağduyulu kalmalarını öneriyorum. Burada sorumluluk TFF ve Samsun emniyetinin. Bunlar gözardı ediliyor. O sebeple bunları da söylemek istiyorum."
 

Konyaspor PFDK kararına itiraz edecek mi?


Atiker Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) Süper Kupa maçının ardından verdiği 5 maç seyircisiz oynama cezasını kabul edilemez olarak değerlendirdi. 

Ahmet Baydar İHA muhabirine yaptığı açıklamada, maçın ardından yaşanan olaylarla Konyaspor'a tarihi bir ceza verilmesi yönünde kamuoyu oluşturulmaya çalışıldığını söyledi. PFDK'nın yaptığı duyuruyla takımlarına 5 maç seyircisiz oynama cezası verdiğini kaydeden Baydar, “Elbette bu karara itiraz edeceğiz. Kabul edebileceğimiz makul bir ceza değil. Münferit kişilerin yaptığı eylemler adeta tüm camiamıza mal edilmeye çalışılmıştır” dedi.

Yeşil Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Konyaspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.