comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor'da Ahmet Şan istifa etti

22 Ağustos 2017, Salı 12:50
Konyaspor'da Ahmet Şan istifa etti

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, ByLock kullandığı iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra görevinden istfa etti.

FutbolArena - Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, futbolda FETÖ operasyonu kapsamında ByLock kullandığı iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Ahmet Şan'ın bu gelişme sonrası görevinden istifa ettiği açıklandı.
 

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan'dan FETÖ açıklaması


"Büyük Türk Milletine ve Konyaspor camiasına arzımdır. 54 yıllık yaşantım boyunca ailemin, büyüklerimin ve şahsıma inanıp benimle yol yürüyenlerin başını öne eğecek kasıtlı hiçbir eylemim olmamıştır. Hayat insanı kimi zaman büyük başarılarla, kimi zaman da büyük dertlerle sınar.

Meşum örgütle hiçbir bağlantımın olmadığı, sonucunda haklılığım ve masumiyetimin ortaya çıkacağına inandığım bu sıkıntılı süreçte büyük sevdama, Konyasporuma zarar gelmemesi adına; Konyaspor Kulübü Derneği üyeliğinden ve dolayısıyla büyük zaferleri yaşadığım Konyaspor başkanlığı görevinden istifa ediyorum.
Hayatımın her döneminde duanın gücüne çok inandım. Dualarınızla imkansız denilen başarıları hep birlikte hak ederek kazandık.

Sizlerden istirhamın mübarek dualarınızı şahsımın üzerinden eksik etmemenizdir."
 

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan Bylock kullanıcısı mı?


Konyaspor Başkanı Ahmet Şan'ın FETÖ'nün şifreli haberleşme programı ByLock kullandığı iddiasıyla gözaltına alındı belirtildi. Habertürk'ün haberine göre; Ahmet Şan'ın evinde arama yapıldı ve aramada, dijital tüm materyallerle telefonu ve bilgisayarına el konuldu.

Bu gelişmenin ardından emniyete götürülen Konyaspor Başkanı Ahmet Şan'ın çok sayıda ByLock görüşmesi tespit edildiği belirtildi. Ahmet Şan'ın etkin pişmanlık yasasından faydanlanmak için başvuruda bulunduğu da söz konusu iddialar arasında. Gözaltına alınan Ahmet Şan'ın, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in kayınbiraderi olduğu öğrenildi

Yeşil Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Konyaspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.