comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor'da Ahmet Baydar: "Seri yakalamak şart"

19 Mart 2018, Pazartesi 12:53
Konyaspor'da Ahmet Baydar:

Atiker Konyaspor'da başkan yardımcısı Ahmet Baydar, Kayserispor galibiyetiyle ilgili konuştu.

FutbolArena - Süper Lig ekiplerinden Atiker Konyaspor'un Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, Kayserispor maçının ardından yaptığı açıklamalarda, “Sezon sonuna kadar koyduğumuz hedefin sadece ilk engelini aştık. Bu galibiyet bizi rehavete sokmayacak. Son maça son dakikaya kadar inancımızı koruyacağız ve inşallah hedefimize ulaşacağız” dedi.

"SERİ YAKALAMAK ŞART"
Atiker Konyaspor Başkan Yardımcısı Ahmet Baydar yaptığı açıklamada bu galibiyetin başlangıç olduğunu belirterek, “Bizim için tamam ya da devam müsabakasıydı. Burada kaybedeceğimiz puanlar hem ligde bizi hayli geride bırakacak hem de moral motivasyonumuzu bitirecekti. Hafta içinde müthiş bir sinerji oluşturduk. Yönetim, taraftar, teknik heyet, oyuncular herkes sadece Kayseri maçına odaklandı ve bu maçtan alnımızın akıyla çıkmayı başardık. Ancak gerçek manada nefes almak için bu galibiyet yeterli değil. Bir seri yakalamamız şart. Bunun için de şartlar son derece uygun görünüyor. Dün Konyaspor'umuzun zor gününde kötü gününde destekleyen 25 bine yakın taraftarımızla beraber galibiyet coşkusunu yaşadık. Hepsine desteklerinden ötürü ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Futbolcularımızın da röportajlarında söylediği gibi olumlu yönde destek motivasyonu artırıyor. Nitekim dün 10 kişi kalmamıza rağmen sahada olağanüstü bir mücadele vardı. Bu mücadeleyi ve inancı bizlere yaşatan başta teknik direktörümüz Sergen Yalçın olmak üzere teknik heyeti ve futbolcularımızı tebrik ediyoruz. Oynadıkları futbol bizi hedeflerimiz konusunda umutlandırmıştır. Şimdi önümüzde Osmanlıspor ve içeride oynayacağız DG Sivasspor karşılaşması var.

Deplasmandan iyi bir neticeyle dönüp DG Sivasspor maçında 35 binleri bulmamız gerekiyor. Dünü konuşmak şu an için hepimize zarar verir. Önümüze bakıp sağda solda Konyaspor için toplu şekilde tezahürat yapanlara gereken cevabı hep birlikte vereceğiz. Ama bu yapılanları da asla unutmayacağız. Kulüp hafızamıza bunları tek tek yazıyoruz. Bu sezon hiç hak etmediğimiz, beklemediğimiz hoş olmayan durumlarla karşılaştık. Ama Kayserispor taraftarına ayrıca yer açmak istiyoruz. Kaybetmelerine rağmen centilmence takımımızı tribünlere davet etmeleri ve Konyaspor taraftarıyla bütünleşmeleri tribün kardeşliği adına önemliydi.

Diğer taraftan sezon sonuna kadar panik yapmadan sakin kalarak bu süreci atlatacağız inşallah. Dolayısıyla başta sosyal mecralar olmak üzere yorumlarımıza ve paylaşımlarımıza bu dönemde dikkat edelim. Futbolcularımızın ve camiamızın  motivasyonunu yüksek tutabilmenin çabası içinde olalım. Olumsuz algı yaratmaya çalışanları uygun bir dille uyaralım. Bu tutum ve davranış takımımıza mutlaka pozitif şekilde yansıyacaktır. Bu vesileyle Kayserispor galibiyetinin bir başlangıç olduğunu ve devamının geleceğine inancımızın sonsuz olduğunu bir kez daha ifade ederek üç puanın camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Son dakika Konyaspor Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)