comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor'a Başbakan Binali Yıldırım'dan destek! "Beşiktaş maçındaki ceza"

19 Ağustos 2017, Cumartesi 22:03
Konyaspor'a Başbakan Binali Yıldırım'dan destek!

Konyaspor'un, Beşiktaş ile oynanan Süper Kupa maçında taraftarların sahaya girmesi sonucu aldığı 5 maçlık cezayla ilgili Başbakan Binali Yıldırım konuştu. 

FutbolArena - Konyaspor'un Süper Kupa finalinde Beşiktaş'ı 2-1 mağlup ettiği maçta taraftarların sahaya girmesinin ardından alınan 5 maçlık cezasıyla ilgili Başbakan Binali Yıldırım'dan yeşil beyazlı taraftarları heyecanlandıran açıklamalarda bulundu. 


Konyaspor'un Beşiktaş maçında 5 maçlık cezası ne olacak?


Başbakan Binali Yıldırım, Konya'da Yüksek Hızlı Tren (YHT) istasyonu ve Lojistik Merkezi temel atma törenine katıldı. Törende ülke siyasetini ve yatırımları değerlendiren Başbakan Yıldırım, konuşmasının son kısmında Konyaspor'a da değindi. Başbakan Binali Yıldırım, Süper Kupa finalinde sahaya giren taraftarlar nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından 5 maç seyircisiz oynama cezası alan ve bu cezaya itiraz eden Atiker Konyaspor'un yanında olacağı mesajını verdi.

Başbakan Yıldırım, “İki kupayı birden kazanan Konyaspor'u gönülden tebrik ediyorum. Konyaspor'a verilen cezanın da inşallah en hafif şekilde atlatılması için gereken gayreti göstereceğimi de burada sizinle paylaşmak istiyorum” dedi.  Başbakan'ın konuşması alanı dolduranlar tarafından uzun süre alkışlanırken destek mesajı taraftarlar arasında sevinçle karşılandı.
AHMET DAVUTOĞLU. "CEZAYI HAKSIZ BULUYORUM"

AK Parti Konya Milletvekili ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu da cezayı eleştirdi ve Sadece Türkiye değil Avrupa'da da bizi temsil eden Konyaspor'a teşekkürü borç biliyorum. Tam da Konyaspor Avrupa sahalarına çıkmaya hazırlanırken al bayrağı oralarda temsil etmeye hazırlanırken verilen cezayı da haksız bulduğumuzu ifade etmek isterim. Böyle bir şehri, Türkiye'yi Avrupa'da temsil etmeye hazırlanan bir kulübü manevi olarak bu derece psikolojik bir darbeye muhatap kılmak doğru olmadı, yakışmadı. Konya'ya hiç yakışmıyor. Konya çok daha iyisini hak ediyor. İnşallah Konyaspor bu cezayı verenlere en iyi cevabı sahada verecek." ifadelerini kullandı. 

Yeşil Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Konyaspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 
 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.