comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor yöneticilerinden FETÖ savunması

28 Ağustos 2017, Pazartesi 14:23
Konyaspor yöneticilerinden FETÖ savunması

Atiker Konyaspor Başkanlığından istifa eden Ahmet Şan, FETÖ ile ilgili savunmasını önceki gün yapmıştı.

FutbolArenaAtiker Konyaspor Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Baydar'dan ise FETÖ savunması bugün geldi. Çıkan iddialara tepki gösteren Baydar, "Savcılık ve yetkili mercilerin soruşturma ve kovuşturması sonucunda suçsuz olduğum yazılı olarak beyan edilmiştir” dedi.


Konyaspor'dan FETÖ açıklaması


Atiker Konyaspor Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, düzenlediği basın toplantısında, FETÖ'nün şifreli haberleşme programı ‘Bylock' kullanıcısı olduğu yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını iddia etti.

Baydar, “Tamamen, şahsımı ve Konyaspor'daki görev ve yetkilerimi yıpratmaya yönelik yapılan bu asılsız haberler, tek tek takip edilmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Bilinmelidir ki, bu tip asılsız haberleri çıkaran ve yazan kişiler hakkında hukuki süreç başlatılmıştır. Yazılı, görsel ve sosyal medyada yasa dışı FETÖ/PDY örgütünün haberleşme programı olan Bylock'u telefon hattımda kullandığıma dair yanlış, asılsız bilgiler yer almaktadır. Üzerime isnat edilen iftiralar kuşkuya yer bırakmayacak şekilde asılsızdır, düzmecedir, haysiyet cellatlarının, neye hizmet ettikleri belli olmayan yıpratma girişimleridir” dedi.
''SAVCILIK BELGESİ İFTİRALARI BOŞA ÇIKARMIŞTIR''

Hakkında çıkan iddialar üzerine kendisi ile ilgili gerekli soruşturmanın yapılması için savcılığa başvurduğunu ve suçsuz olduğuna dair belge verildiğini açıklayan Baydar, elindeki belgeyi göstererek, “Kamuoyu bilmelidir ki, söz konusu mecralarda tarafıma isnat edilen suçlamalar yer alır almaz savcılığa ve yetkili mercilere başvurarak gerekli soruşturmanın yapılmasını ve şahsımın hiç bir şekilde ve hiçbir zaman FETÖ/PDY gibi illegal, hain terör örgütleri ile herhangi bir bağımın olmadığını ifade ederek gerçeklerin ortaya çıkarılmasını talep ettim.

Savcılık ve yetkili mercilerin soruşturma ve kovuşturması sonucu 2017/39972 no'lu soruşturma ve 2017/ 1998 no'lu karar ile suçlamalardan ari olduğum ve suçsuz olduğum yazılı olarak beyan edilmiştir. Yukarıda soruşturma ve karar no'su belirtilen belge ile Konyaspor'a, Konya'ya ve özelde de şahsıma oynanan oyunlar, algı operasyonları, itham ve iftiralar boşa çıkarılmıştır. Hiçbir delile ve ispata dayandırılmadan, bu haberleri çıkaran kişilerin yapmış olduğu tüm paylaşımlar kamuoyu nezdinde çok karşılık görmese de, bu şahısların yüce adalet karşısında hesap vereceklerinden hiç kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.


FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)