comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor taraftarlarından yönetime mesaj

12 Ocak 2018, Cuma 23:48
Konyaspor taraftarlarından yönetime mesaj

Konyaspor taraftar grubu Nalçaculılar, yönetime tepki gösteren bir bildiri yayınladı.

FutbolArena - Konyaspor son 2 sezonda elde edilen başarılara rağmen bu sezon küme düşme hattından kurtulamadı. Süper Lig'de 16. sırada bulunan Konyaspor, ligin 2. yarısında transfer konusunda da sessiz kaldı. Bu sessizliğin üzerine Konyaspor taraftar grubu Nalçaculılar, yönetime tepki gösteren bir bildiri yayınladı.


Konyaspor taraftar grubu Nalçacılılar'ın açıklaması


"3 senedir her anlamda ilmik ilmik ördüğümüz, binbir emekle bu günlere getirdiğimiz Avrupa Takımı Konyaspor'umuzun, 5 ay gibi kısa bir sürede geldiği nokta Konyaspor'un gerçek sahibi olan biz taraftarları derinden yaralamaktadır.

Gerek sezon başı transfer sürecinde yaşanan rehavet ve vurdumduymazlık, gerekse bu olumsuz tabloya istinaden halen konuya hakim olmayan insanlar tarafından yürütülmeye çalışılan transfer çalışmaları nedeniyle bu tarz bir açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.
Transfer edilmesi düşünülen ve gerçekten takıma katkı yapacağına inandığımız tüm oyuncuların transferlerinin eften püften sebeplerle neticelendirilememesi, bu da yetmezmiş gibi bu oyuncuların rakiplerimiz diye tabir edilebilecek takımlarla sözleşme imzalamaları, tedirginliğimizi bir kat daha arttırmıştır.

Halen ismi geçen ve alınması planlanan oyuncuların da Kulübümüze ciddi maliyetler getirecek olması, bu oyuncuların maliyet/performans etkisini de düşündüğümüzde, her kesime her daim umut aşılayan bizleri de umutsuzluğa sevk etmektedir.

Kendi takımında 3. yedek olarak oynayan ve 35 li yaşlara merdiven dayamış oyunculara ve kulübüne bonservis olarak ödenmesi planlanan milyon eurolar ise Konyaspor Kulübü'nün mali yapısını da düşündüğümüzde bizlere “Bu şekilde transfer yapacaksanız, yapmayın” cümlesini kurdurmuyor değil.

Hal böyleyken kamuoyunun şunu bilmesinin de önemli olduğunu düşünüyoruz; Ekim ayından bu yana istifa çağrılarımızı yanıtsız bırakan yönetim kurulumuz, ilerleyen aylarda kötü gidişat devam ederken istifa etmeyi, tabir-i caizse ‘KAÇMAYI' düşünürse, buna da en sert tepkiyi vereceğimizi belirtmek istiyoruz. Lig sonunda alınacak iyi veya kötü, her türlü sonucun arkasında durmaları ve bu sorumluluğu üstlenmeleri gerektiğinden, bu tarz bir hesap içinde olanlar var ise, bu yazdıklarımızı da üstlerine alınmaları gerekmektedir.

Bizler Nalçacılılar olarak sezon başından beri uğradığımız haksızlıklara, yediğimiz hakaretlere, 3 yıldır her ortamda örnek gösterilen grubumuza alternatif oluşturma niyetiyle yapılan usülsüz ve gayrı resmi bir çok uygulamaya rağmen yine taşın altına elini ilk koyan ekip oluyoruz. Ve bu takımın acilen düzlüğe çıkması için bundan sonra elimizden gelen ne varsa yapmaya da hazırız.

Son olarak, şehri yöneten mülki ve idari amirlerimizden ricamız, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Tahir Akyürek'in de altını çizerek belirttiği “İlk 10 hedefine” ulaşılması noktasında en az bizler kadar taşın altına ellerini sokmalarını bekliyoruz. Bu şehir, bu takım eğer hepimizin bir değeri ve markasıysa, bu tarz bir talebin şehrin en büyük taraftar oluşumundan gelmesi kadar da doğal bir talep olamaz diye düşünüyoruz.

Kamuoyuna Saygılarımızla

NALÇACILILAR TARAFTARLAR DERNEĞİ"

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)