comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor taraftarından 'İzmir Marşı' - İZLE

28 Eylül 2017, Perşembe 20:17
Konyaspor taraftarından 'İzmir Marşı' - İZLE

Konyaspor taraftarları, Vitoria Guimaraes maçının başında İzmir Marşı ile stadı inletti.

FutbolArena - Konyaspor, geçen sezon olduğu gibi bu sezon da Avrupa Ligi mücadelesi veriyor. I Grubunun 2. hafta maçında sahasında Vitoria Guimaraes'i ağırlayan Konyaspor'da taraftarlar maça İzmir marşını söyleyerek giriş yaptı. 

Maçtan önce Konyaspor taraftar grubu Nalçacılılar'ın basın sözcüsü İlker Kırnaz maçlarda İzmir Marşı söyleyeceklerini açıklamış ve "Tüm Türkiye'ye İzmir Marşı nasıl söylenir göstereceğiz" demişlerdi ve Nalçacılar grubu söylediklerini gerçekleştirdi. 


Konyaspor taraftarı neden İzmir Marşı söyledi?


Sezon öncesinde Beşiktaş ile oynanılan Süper Kupa maçında yaşanan olaylar nedeniyle 5 maç ceza verilen Konyaspor, UEFA Avrupa Ligi grup mücadelesinde sahasında Portekiz ekibi Vitoria Guimaeres'i ağırlıyor. Bu maç Konyaspor'un bu sezon taraftarıyla buluşacağı ilk maç olurken, taraftarlar bu müsabakada tribün şov yapmayı hedefledi. 
Sözcü'nün haberine göre Nalçacılılar'ın basın sözcüsü İlker Kırnaz yaptığı açıklamada "Maçtan 10 dakika önce marşlarımızı söylemeye başlayacağız. İzmir Marşı'nı, Gençlik Marşı'nı ve Mehter Marşı'nı hep bir ağızdan söyleyeceğiz" dedi.

Konyaspor'un İzmir Marşı ile ilgili daha önce kamuoyuna yansıyan tartışmalara da değinen Kırnaz, “Biz, İzmir Marşı başta olmak üzere bunların UEFA Avrupa Ligi, Şampiyonlar Ligi ve Milli maçlar gibi uluslararası arenada söylenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Herkes Vitoria Guimaraes maçını izlesin. Tüm Türkiye'ye İzmir Marşı nasıl söylenir Nalçacılılar olarak göstereceğiz” diye konuşmuştu.


Konyaspor'da Ahmet Şan, İzmir Marşı hakkında ne demişti?


Ahmet Şan, "Bugün Türkiye'de maaselef tüm statlar İzmir Marşı'nı söylüyor. Konya hariç. Konya çünkü bu ülkenin birliğini ve her zaman o milli maçlarda gördüğümüz ‘tek bayrak, tek devlet, tek vatan' duygusuyla hareket eden Nalçacılılardan bu gücü alıyor" diye konuşmuştu.

Ahmet Şan'ın bu konuşmaları sosyal medya hesaplarında büyük tepki topladı.

Atiker Konyaspor ile ilgili son gelişmeleri Atiker Konyaspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)