comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor sistematik çalışıyor! İşte sırrı...

27 Temmuz 2017, Perşembe 18:15
Konyaspor sistematik çalışıyor! İşte sırrı...

Atiker Konyaspor performansı arttırmak için GPSPORTS'un son sistemi olan EVO'yu kullanıyor.

FutbolArena - Atiker Konyaspor'da antrenman planlamaları en son sistemle yapılıyor. Yeni sezon hazırlıklarına tüm hızıyla devam eden Atiker Konyaspor'da, oyuncuların antrenmanlardaki ve maçlardaki koşu ve atletik performans planlamaları GPSPORTS'un son sistemi EVO kullanarak yapılıyor.
 

GPSPORTS'un yeni modeli olan EVO nedir?


Kullanılan sistem hakkında bilgi veren antrenörlerden Çağlar Volga, “Atiker Konyaspor olarak biz GPSPORTS'un yeni modeli olan EVO'yu kullanıyoruz. Bu daha da geliştirilmiş bir sistem. Bir önceki modele göre daha da farklı sonuçlar elde edebilme şansımız var. Bu sistemin amacı; oyuncuların antrenmanlardaki ve maçlardaki koşu performansları ve atletik performansları bizim için kıymetli verilere dönmesi. Ne kadar mesafe koştukları, ne kadar şiddette koşu ve sprint mesafelerine ulaştıkları, ayrıca da metabolik güçleri neler biz bunları baz alıyoruz" dedi.

HER HAFTA KONTROL EDİYORUZ!
Bu sistemi genellikle sezon başında kullanmaya başladıklarını ve sezon sonuna kadar kullanmayı sürdürdüklerini ifade eden Çağlar Volga, "Antrenmanlarda yüklenmeyi doğru oranda verebildik mi ? Oyuncuların sakatlık riskleri oluştuğunda biz bunları görebiliyor muyuz? Bu doğrultuda amaçlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Ayrıca sistemi her hafta kontrol ederek antrenman yüklemelerimizin doğru yapılıp yapılmadığına dair verileri alarak önümüzdeki haftanın antrenman programını yapıyoruz. Bu sisteme şu an yeni yeni bazı değerler ekleniyor. Bizde kendimizi Atiker Konyaspor olarak daha iyi nereye taşıyabiliriz ? oyuncularımız atletik performans anlamında daha ileriye ve daha iyiye nasıl götürebiliriz ? bu sistemi kullanarak bu planlamaları gerçekleştirmek istiyoruz" diye konuştu.

FutbolArena akşam haberleri turu (16 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.