comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor Rıza Çalımbay ile sözleşme imzaladı!

22 Haziran 2018, Cuma 16:12
Konyaspor Rıza Çalımbay ile sözleşme imzaladı!

Konyaspor, Rıza Çalımbay'a imza töreni düzenledi. 1+1 yıllık imza atan Çalımbay önemli açıklamalar yaptı.

FutbolArena - Konyaspor, yeni teknik direktörü Rıza Çalımbay ile 1+1 yıllık yeni sözleşme imzaladı. Düzenlenen imza töreni öncesinde kulübün 96. yılı kutlanırken pasta kesildi. Tören sonrasında Çalımbay önemli açıklamalar yapıldı.


Rıza Çalımbay'ın Konyaspor açıklaması


"Burada olmaktan dolayı çok mutluyum." diyen Rıza Çalımbay "Konyaspor çalışmak istediğim kulüplerden bir tanesi. Burada hedeflerimiz var. Önceki kulüplerimizde başarılı olduk. Burada da başarılı olmak istiyoruz." dedi. 

Çalımbay ayrıca "Gittiğim her yerde aldığımız takımı daha üst sıralarda bıraktık. Ben hep kalmak istedim gittiğim takımlarda ama anlaşamadık. O yüzden hep birer sene kaldık. Konya'da tesisler ve stadyum umduğumdan daha iyi durumda. Her şeyden önce mükemmel bir yönetim var. Konya daha iyi şeyleri hak eden bir şehir." dedi.


Konyaspor transfer yapacak mı?


Transfer konusuna da değinen Çalımbay, "Takviyelerimiz olacak. Bununla alakalı yönetim ile toplantı yaptık. İstenilen Konyaspor'u seyrettireceğiz." ifadelerini kullandı. Rıza Çalımbay ayrıca "Konya futbol kenti oldu. En büyük gelişmeyi taraftar gösterdi. Sahada futbolcular ile bütünleşiyorlar. Herkese hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde konuştu 

Öte yandan yönetici Selçuk Aksoy: "Hocamızla bütün görüşmelerimiz olumlu geçti. Kendisine başarılar diliyorum. Bütün camiaya hayırlı olsun." dedi. 

Selçuk Aysoy ayrıca, "Oyuncularımıza resmî teklif yok. Sözlü teklif var ama açıklamak uygun değil." dedi. 

VOLKAN ŞEN GİDİYOR, SERKAN KIRINTILI KALIYOR

"Manyama ve Eze'nin kulüp bulmalarını istedik" diyen Aksoy, "Kamp kadrosunda düşünmüyoruz iki oyuncuyu. Volkan Şen ile de yeniden sözleşme imzalanmayacak. Serkan Kırıntılı ise ben Konyaspor'da kalmak istiyorum dedi." şeklinde konuştu.


Rıza Çalımbay'dan Eto'o açıklaması


Antalyaspor'dan öğrencisi Eto'o hakkında da konuşan Çalımbay, "Antalyaspor kriz saha içinde değil saha dışındaydı. Eto'o ile konuştuk. Bizim Eto'o ile hiçbir sorunumuz olmadı. "

Son dakika Konyaspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)