comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor, Leyla ve Eylül'ün ölümüne sessiz kalmadı

03 Temmuz 2018, Salı 19:10
Konyaspor, Leyla ve Eylül'ün ölümüne sessiz kalmadı

Atiker Konyaspor Teknik Heyeti ve Futbolcular, Ankara'da öldürülen Leyla ve Eylül için videosu hazırladı. 

FutbolArenaAtiker Konyaspor teknik heyeti ve futbolcuları, Ağrı'da ve Ankara'da öldürülen Leyla ve Eylül için, 'Unutma, susma, seyirci kalma' başlıklı bir video hazırladı.

Ağrı'da ve Ankara'da öldürülen 4 yaşındaki Leyla Aydemir ile 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara için Atiker Konyaspor teknik heyeti ve futbolcuları kamera karşısına geçerek 'Unutma, susma, seyirci kalma' başlığıyla yaşananlara tepki gösterdi.
''BEN BİR BABAYIM!''

Teknik direktör Rıza Çalımbay, yardımcı antrenör Servet Çetin, futbolcular, Ömer Ali Şahiner, Volkan Fındıklı, Ali Turan, Ferhat Öztorun, Vedat Bora, Filipovic ve Jahovic'in yer aldığı video da şu sözlere yer verildi: "Ben bir babayım, baba. Görmezden duymazdan gelemem. Çocukları korumak vatanı korumak kadar önemliyse, bir zulme engel olamıyorsak bile, bunu herkese duyurmak gerekliyse, bunu yapanlar bir çocuğun kuşu öldü diye başsağlığına giden Peygamber efendimizin ümmeti değilse, ben bir babayım baba, susamam, içimdeki yangını bastıramam. Ve bu yüzden tecavüz edilen, öldürülen, diri diri gömülen, sesi çıkmayan çocukların, sesi olmak zorundayız. Medine Memiler, Özgecanlar, Gizemler, Eylüller, Leylalar için. Unutma, susma, seyirci kalma."

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"