comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor Haberleri: Ali Turan: "Hedefimiz üst sıralar"

11 Temmuz 2018, Çarşamba 13:03
Konyaspor Haberleri: Ali Turan:

Konyaspor kaptanlarından Ali Turan gelecek sezonla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

FutbolArena - Konyaspor adına geride kalan sezonda yaşananlardan gereken dersleri çıkarttıklarını ve yeni sezona buradan hareketle hazırlandıklarını ifade eden yeşil beyazlı takımın kaptanlarndan Ali Turan, tek düşüncelerinin Atiker Konyaspor'u hep birlikte eski başarılı günlerine döndürmek olduğunu söyledi.


Ali Turan'ın açıklamaları (11 Temmuz 2018 Çarşamba)


Yeni sezon hazırlıklarının birinci etap kampını sürdüren Atiker Konyaspor'da Bolu Gerede'de kamp değerlendirmelerde bulunan tecrübeli oyuncu Ali Turan, “Sezon başı kampları yoğun geçiyor. 1 haftadan bu yana da Bolu'dayız. Çalışma ortamımız da gayet güzel. Günde çift antrenman yapıyoruz. Milli Takımlardaki görevleri nedeniyle aramıza geç katılacak arkadaşlarımız var. Onlarında birkaç gün içerisinde aramıza katılmalarıyla tam kadro olarak çalışmaya başlayacağız. İnşallah kamp çalışmalarımız bizim adımıza verimli ve güzel bir şekilde gerçekleşir” diye konuştu.

Kaptan Ali Turan, sezonun başlamasına 1 aylık bir dönem olduğunu belirterek, “Bu dönemde iyi ve sıkı çalışıp lige iyi başlamak istiyoruz. Geçen sezon yaşadığımız sıkıntıları ve aldığımız kötü sonuçları bir daha yaşamak istemiyoruz. Bu bize ders oldu. Bu sene sezona iyi başlayıp, iyi bitirmek istiyoruz” şeklinde görüş belirtti.
"HEDEF TÜRKİYE KUPASI"

Atiker Konyaspor'un hedefinin kupa kazanmak ve ligin üst taraflarında yer almak olduğunu da ifade eden Ali turan açıklamasına şöyle devam etti: “Atiker Konyaspor, yeniden lige çıktığından bu yana hep üzerine koyarak yoluna devam etmiştir. Geçen sene maalesef istemediğimiz bir yerde bitirdik. Çünkü son 3-4 seneye baktığımızda ZTK'nı almış, ligi üçüncü sırada bitirmiş bir Atiker Konyaspor vardı. Aslında sezona Süper kupayı alarak iyi başladık. Ama ligde maalesef istediğimiz sonuçları alamadık. Bunun en önemli sebebi üç kulvarda birden mücadele ediyor olmamızdı. Hem Süper Lig, hem UEFA Avrupa ligi hem de ZTK biz açıkçası çok yıprattı. Lige maalesef fazla konsantre olamadık. Sezonun son haftasında da zaten ligde kaldık. İnşallah aynı şeyleri bu sene yaşamayız. Çünkü geçen seneden kötü bir tecrübe kazandık. Atiker Konyaspor'un her zaman ilk 5-6 takım arasında olması gereken bir yapısı vardır. Bunu da bu sene devam ettirmek istiyoruz. Bunu yapacak kapasitemiz ve gücümüz var. Çünkü son 5-6 yıldır kadro olarak gelen-giden arkadaşlarımız olsa da iskeleti korunmuş bir durumdayız. Aramıza yeni katılacak arkadaşlarımızın da uyum sorununu en kısa sürede çözüp takım olacağımıza ve Atiker Konyaspor'u hak ettiği üst sıralarda ilk 4-5 takım arasında bulunduracağımıza inanıyoruz…”  


Ali Turan kaç yaşında?


35 yaşında olmasına rağmen her sene kendi performansının üzerine koyarak çalışmaya devam ettiğini de sözlerine ekleyen Turan, “Ya aslında bu işler yaşa bakmıyor. Çünkü çok çalışıyorum. İnsan açıkçası büyüdükçe ve yaşı ilerledikçe, tecrübelendikçe daha da çok çalışıyor. Baktığımızda geçen sene 37, bir önceki sene 40 maç oynamışım. Bence yaşa bakmıyor. Doğru çalışırsan, istekli ve hırslı olursan her zaman takımına faydalı olursun. Bence dediğim gibi yaşın bir önemi yok.  Ben çalışmaya devam edeceğim. Hocamda şans verdiği sürece Atiker Konyaspor için elimden gelen mücadeleyi ve hırsı göstereceğime inanıyorum” ifadelerine yer verdi.


Ali Turan'dan Konyaspor taraftarına mesaj


Açıklamasının sonunda Konyaspor taraftarlarına bir kez daha teşekkür eden takım kaptanı Ali Turan, “Taraftarlarımızın özellikle stadyumumuz yapıldıktan sonra bize destekleri daha da arttı. Bunu zaten Milli Takımımızın Konya'da oynadığı maçlarda da gördük. Tüm Türkiye'nin gönlünü kazandılar. Kaybettiğimiz maçlarda bile bize sırtlarını dönmediler. Ligde kaldıysak bunda onların da büyük katkısı vardı. Onlara da buradan teşekkür ediyorum. İnşallah bu sende bizi hem içeride hem de dışarıda asla yalnız bırakmazlar. Bizde onların desteğiyle bu sene iyi ve ilk 5'in içerisinde giren bir Atiker Konyaspor izlettirmek istiyoruz. Kendilerine bu konuda bu sene çok ihtiyacımız var. Çünkü bizim için itici bir güçler. İnşallah bu sene istediğimiz sonuçları alırız. Ve hep birlikte Atiker Konyaspor'u iyi yerlere çıkartırız” şeklinde görüş belirtti.

Son dakika Konyaspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"