comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor Haber: Ali Turan: "Formayı hak eden giyer"

08 Ağustos 2018, Çarşamba 10:47
Konyaspor Haber: Ali Turan:

​​​​​​​Atiker Konyaspor'un tecrübeli kaptanı Ali Turan Erzurumspor maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Atiker Konyaspor'un tecrübeli kaptanı Ali Turan, Erzurumspor maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Sezona galibiyet ile başlamak istediklerini belirten Ali Turan, takımdan gönderileceği ile ilgili iddialar hakkında net konuştu: Gitmemiz gerekiyorsa gideriz.

"LİGİN İLK MAÇI ÖNEMLİ"
Sezona galibiyet ile başlamak Atiker Konyaspor'un takım kaptanı Ali Turan, “Geçen sene sezon iyi başlamadık ama sonunu ligde kalarak iyi bitirdik. Bu sene baktığımızda yaklaşık bir 40 gündür iyi bir kamp dönemi geçirdik. Hem Bolu'da olsun hem de Hollanda'da hazırlık maçlarıyla. Önemli maçlar oynadık ve güzel sonuçlar aldık. Yeni gelen arkadaşlarımız var. Onlar da yavaş yavaş takıma adapte oluyor. İnşallah zamanla katkı sağlayacaklarını düşünüyorum. Bu hafta Erzurumspor ile oynayacağımız maçla sezona başlayacağız. Sezona her zaman iyi başlamak güzeldir. Kendi saha ve seyircimizin önünde oynuyoruz. Galibiyet parolasıyla çıkacağız. İnşallah sezona iyi başlarız ve güzel bir şekilde bitiririz. Ligin ilk maçı önemli. Galibiyetle başlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

"FİKSTÜR AVANTAJI YOK"

Fikstür avantajı ile ilgili de konuşan Ali Turan, “Maç sahada kazanılır. Fikstürle bir alakası yok diye düşünüyorum. Çünkü ne kadar avantajlı olursan ol, maça konsantre olmazsan hiçbir anlamı yok. O yüzden Erzurum maçını kendi saha ve seyircimiz önünde oynuyoruz. İnşallah galibiyetle başlarız. Takım içerisinde gerçekten kolej havası var. Arkadaşlık son derece iyi. Yeni gelen arkadaşlarımız da yavaş yavaş adapte olmaya başladılar zaten. İnşallah takım birlikteliğiyle Konyaspor'u yine güzel yerlere getirmeyi düşünüyoruz. Çünkü Konyaspor her zaman yukarılara oynamış. Geçen sezonu saymıyorum. Ondan önceki sezonlara baktığımızda ilk 5'in, ilk 7'nin içinde olan bir Konyaspor vardı” dedi. 

"FORMAYI HAK EDEN GİYER"

Takıma yapılan transferleri de değerlendiren Ali Turan, “Her bölgeye takviyeler yapıldı. Tabii bunlar rekabeti güçlendirdi. Fark etmez. Defansa da takviye yapılıyor, orta sahaya da. Burada önemli olan Konyaspor. Hocamız formayı kim hak ediyorsa ona verecektir. Önemli olan şahıslar değil, Konyaspor'dur. Hepimiz sahaya çıkarız, Aslanlar gibi mücadelemizi ederiz. Her şeyi Konyaspor için yapıyoruz zaten. Geçmişte de çok transferler oldu ama kazanan yine Konyaspor oldu” diye konuştu. 

"GEREKİYORSA GİDERİZ" 

Kendisi hakkında takımdan gönderilecek iddialarına da değinen Ali Turan, “Ben de yazar, çizerim. Her şeyi yaparım ama baktığınızda buradayım sonuçta. Bu benim yedinci yılım Konyaspor'da. Her sene bir şeyler yazılıyor ama yine buradayız. Dediğim gibi şahıs önemli değil. Burada Konyaspor'un menfaati, geleceği önemli. Hangimiz faydalı ise o oynuyor. Buradan gitmemiz gerekiyorsa da gideriz zaten. 7 yıla baktığımızda çok büyük başarılar elde ettik. Bunda da benim katkım var diye düşünüyorum. Böyle de devam edecek. Çünkü bundan 1-2 hafta önce bir röportajda yine söyledim. Burada yaş önemli değil. Ben çalışırım, elimden gelen mücadeleyi veririm. 7 yılda ortalama 37-40 maç oynamışım, hepsinde 90 dakika oynamışım. Düzenli, iyi çalışırsan bir yerlere geliyorsun. Ben de buna devam ediyorum. Hocamız da şans verdiği sürece Konyaspor için elimden geleni vermeye çalışıyorum. İnşallah bu sene de aynı olacak” diyerek sözlerini noktaladı.

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Nisan 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.