comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, FETÖ'den gözaltına alındı

22 Ağustos 2017, Salı 01:55
Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, FETÖ'den gözaltına alındı

Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, Bylock kullanıcısı olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı. 

FutbolArena - Konyaspor'da deprem! Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan, Bylock kullandığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Emniyete götürülen Ahmet Şan'ın çok sayıda Bylock görüşmesi tespit edildi. 
 

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan Bylock kullanıcısı mı?


Konyaspor Başkanı Ahmet Şan'ın FETÖ'nün şifreli haberleşme programı ByLock kullandığı iddiasıyla gözaltına alındı belirtildi. Habertürk'ün haberine göre; Ahmet Şan'ın evinde arama yapıldı ve aramada, dijital tüm materyallerle telefonu ve bilgisayarına el konuldu.

Bu gelişmenin ardından emniyete götürülen Konyaspor Başkanı Ahmet Şan'ın çok sayıda ByLock görüşmesi tespit edildiği belirtildi. Ahmet Şan'ın etkin pişmanlık yasasından faydanlanmak için başvuruda bulunduğu da söz konusu iddialar arasında. Gözaltına alınan Ahmet Şan'ın, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in kayınbiraderi olduğu öğrenildi
AHMET ŞAN SERBEST BIRAKILDI!

Akşam geç saaterde yapılan oparasyonda Ahmet Şan Konya Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Konyaspor Başkanı Ahmet Şan Cumhuriyet Savcılığı'ndaki sorgusunun ardından hakkında yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı. 
 

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan'dan İzmir Marşı açıklaması


Ahmet Şan daha önceden Türkiye'de malaesef Konya hariç tüm statlarda İzmir marşının söylendiğini açıklamasının ardından gelen tepkiler üzerine, "Bizim ve camiamızın İzmir Marşı ile bir sorunu yoktur. Ancak son seçimlerde bir kısım siyasi partilerin İzmir Marşı'nı sahiplenmesinin ardından tribünlerin bu yönde hızla siyasallaşmasını doğru bulmadığımı bir kez daha ifade ediyorum. Geçmişte yaptığımız bazı açıklamalarda olduğu gibi bunun da bazı kesimler tarafından çarpıtılıyor olmasının nedenlerini artık çok iyi bilmekteyiz. Biz duruşumuzu milli maçlarda ortaya koyduk. Bunun dışında hakkımızda söylenecek her şey  iyi niyet sınırlarını zorlamanın ötesine geçmez.  Sonuç olarak geçmişten bugüne her kesimin sahiplendiği İzmir marşının siyasi malzeme olarak kullanılıp tribünlere girmiş olmasından duyduğum rahatsızlığı dile getirdim. Yapılan konuşmanın içeriği bundan ibarettir" ifadelerini kullandı. 

Yeşil Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Konyaspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.