comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konya Havaalanı, uluslararası uçuşlar için yetkili mi?

10 Haziran 2019, Pazartesi 14:51
Konya Havaalanı, uluslararası uçuşlar için yetkili mi?

İzlanda ile yaşanan havaalanı skandalının ardından Konya'da da benzer durumun yaşandığı iddiası ortaya atıldı. Konyaspor'dan da konuyla ilgili açıklama geldi.

FutbolArena - EURO 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde İzlanda ile karşılaşacak olan Milli Takımımızın havaalanında karşılaştığı skandal uygulamanın ardından İzlanda cephesinden açıklamalar gelmeye başladı. İzlanda Milli Takımı'nın kaptanı Aron Gunnarsson, havaalanının yetkilendirilmemesi nedeniyle daha önce Konya'da benzer bir uygulamayla karşılaştıklarını iddia etti. Konyaspor'dan iddialara yanıt geldi. 
 

Konya Havaalanı uluslararası uçuşlara yetkili mi?


Milli Takımımız, 2018 Dünya Kupası Elemeleri'nde İzlanda ile deplasmanda oynadığı maçı için Konya'dan direkt uçuşla Reykjavik'e gitmişti. Konya Havaalanı o tarihte de uluslararası direkt uçuşlar için onaylıydı.

Konyaspor'dan da yapılan açıklamada, "Kulübümüz, UEFA Avrupa Ligi maçları için Konya'dan Portekiz (2), Avusturya, Ukrayna, Belçika, Fransa'daki uluslararası havaalanlarına direkt uçuşlar gerçekleştirmiştir." denildi.
İZLANDA KAPTANI GUNNARSSON: "KANUN, KANUNDUR"

İzlanda Milli Takım Kaptanı Aron Gunnarson da TRT Spor'a yaptığı açıklamada, "Biz geçmişte Konya'ya gitmiştik. Oradaki havaalanında benzer sorunlar yaşadık. Türk futbolcuların ne yaşadığını ben çok iyi biliyorum. Kanun kanundur, kural kuraldır. Onlar için uzun bir yolculuk oldu ama yarına kadar hazır olurlar. Bu yorucu bir şey ama kurallar böyle. Biz de gittiğimizde bilgilendirilmemiş bir havaalanı olduğu için bekletilmiştik. Bunlar olabiliyor" dedi.
 

İzlanda - Türkiye havaalanında tuvalet fırçası uzatan kişi kim?


TRT Spor'a konuşan İzlanda Gazeteciler Birliği Başkanı Eirkur Asgeirsson, "Türk halkından özür diliyoruz. Orada yapılan yanlıştan dolayı çok üzgünüz. Bu kişinin kim olduğunu bilmiyoruz. Belki de bir turist olabileceği konuşuluyor. Bulmaya çalıştık ama hiç kimse tanımadı. Şu ana kadar kimliğini belirleyemedik. Belki de İzlandalı değil. Havaalanının güvenliğinden sorumlu kişiyle bir görüşme yaptık. 2015'te Konya'da İzlanda Milli Takımı'nın da aynı sorunları yaşadığını söyledi. Konya Havaalanı'nın o tarihte onaylı olmaması nedeniyle böyle bir durum yaşanmıştı." dedi.

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)