comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Göztepe maçında protokol tribünü karıştı! Konyaspor'dan sert açıklama

18 Aralık 2017, Pazartesi 23:15
Göztepe maçında protokol tribünü karıştı! Konyaspor'dan sert açıklama

Konyaspor yönetimi, Göztepe maçı sonrası protokol tribününde yer alan bir şahsın "Yobazlar gidin camiye namaz kılın" diye bağırdığını ve bu nedenle arbede yaşandığını açıkladı.

FutbolArena - Göztepe, Süper Lig'in 16. hafta maçında konuk ettiği Atiker Konyaspor'u 1-0 mağlup etti. Maçın ardından Göztepe ve Konyasporlu yöneticilerin yer aldığı protokol tribününde kavga çıktı. Açıklama yayınlayan Konyaspor yönetimi, protokoldeki bir şahsın "Yobazlar gidin camiye namaz kılın" diye bağırdığını iddia etti.
 

Göztepe - Konyaspor protokol tribününde çıkan kavga


Konyaspor Kulübü, resmi site aracılığıyla prokol tribününde çıkan kavga şu sözlerle aktardı:

"Göztepe ile deplasmanda oynadığımız karşılaşmanın bitiş düdüğünün hemen ardından müsabakayı takip eden başkanımız Fatih Yılmaz ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerimize sözlü saldırıda bulunuldu.
Karşılaşmanın başından sonuna kadar sakin bir şekilde protokol tribününde maçı izleyen yöneticilerimiz müsabaka sonunda beklenmeyen bir tepkiyle karşılaştı. Göztepeli yöneticileri maç sonunda tebrik eden yönetim kurulu üyelerimize protokol tribününde bulunan bir şahıs “yobazlar gidin camiye namaz kılın” diye bağırdı.

"GÖZTEPE BAŞKANI ÖZÜR DİLEDİ"

Yöneticilerimiz protokol tribününde yaşanan çirkin saldırı sonrasında uzun süre bu büyük terbiyesizliği yapan kişilerle tartıştı. Olayların büyümesi üzerine Göztepe SK başkanı Mehmet Sepil yönetim kurulu üyelerimizi özür dileyerek sakinleştirmeye çalıştı.

"ZAVALLI BİR ADAM"

Protokol tribününde yaşanan çirkin saldırının ardından konuşan asbaşkanımız Mehmet Günbaş “ Protokol tribününde şahsımıza ve şehrimize büyük bir terbiyesizlik yapılmıştır. Maç sonunda tebrik etmek için Göztepeli yöneticilerin yanına geldiğimizde şeref tribününde oturmayı hak etmeyen ve ortamı germek için hazırda beklediği her halinden belli olan zavallı bir adam bizleri hedef alarak bir takım sözler sarf etmiştir. Ayrımcı, ötekileştirici hem insanlığa hem futbolun ruhuna yakışmayan bu çirkin davranış şeklini misafir takım yöneticilerine ve şehrine reva görenleri kınıyoruz. Konya'ya gelen konuk takımların yöneticilerine gösterdiğimiz misafirperverliği maalesef dışarıda göremiyoruz. Bu futbol adına büyük bir ayıp olarak karşımıza çıkıyor. Göztepeli yöneticileri tebrik ediyor, protokol tribünündeki provokatörlere gerekli işlemlerin yapılmasını bekliyoruz” dedi."

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.