comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Bülent Korkmaz: 'TFF bize de sormalı'

08 Nisan 2020, Çarşamba 13:36
Bülent Korkmaz: 'TFF bize de sormalı'

KonyasporTeknik Direktörü Bülent Korkmaz, liglerin başlama tarihiyle ilgili teknik direktörlerin de fikrinin alınması gerektiğini söyledi.

FutbolArena - Konyaspor'da teknik direktör Bülent Korkmaz, koronavirüs nedeniyle liglerin yeniden başlama tarihi hakkında açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet Gazetesi'ne röportaj veren Bülent Korkmaz, TFF'nin teknik direktör ve futbolcuların da görüşüne başvurması gerektiğini söyledi.

"BEN BİLİM KURULU'NA BAKARIM"
"UEFA neye göre karar verdi bilmiyorum. UEFA'nın bir şeye karar vermesi için Bilim Kurulu'na danışması lazım. Bunu yaptı mı bilmiyorum. TFF'nin danıştığını düşünüyorum. Bu tüm dünyaya yayılmış bir virüs. İspanya, İtalya'da diyorlar ki ölüm oranları azaldı ama 500-600 insan ölüyor, ABD, İngiltere öyle... Dolayısıyla bunun ne zaman biteceğini bilmiyorum. Ben bilim insanlarına inanırım. Sağlık Bakanlığı'nın kurduğu Bilim Kurulu var. Türkiye'de herkes onların ne söyleyeceğine bakıyor. Onların vereceği karara bakacağız, buna bir tarih vermek bana çok anlamlı gelmiyor."

"TFF BİZİM DE GÖRÜŞÜMÜZÜ ALMALI"

"Futbol Federasyonu gördüğüm kadarıyla yalnızca yöneticilere, kulüp başkanlarına soruyor. Bu işin hakemi, teknik direktörü, futbolcuları var. Bunlara da danışılması gerektiğini düşünüyorum. UEFA bunu yapıyor mu bilmiyorum. Bizde Türkiye Futbolcular Birliği var. Türkiye Antrenörler Derneği var. Hadi bizlerle konuşulmadı, bu derneklerle konuşuldu mu bilmiyorum. Ben Türkiye Futbolcular Derneği'nde yöneticilik yaptım, başkanımız Hakan Ünsal'dı, ona sordum ‘Öyle bir şey gelmedi' dedi. Onlara da sorulması gerektiğine inananlardanım. Çünkü herkesin bir fikri vardır. Bizler futbolun içinde doğduk, büyüdük ve yaşıyoruz. Yöneticiler öyle değil. Bizim de fikrimizi almaları gerektiğini düşünüyorum. Eğer haziran başı diyorlarsa dediğim gibi buna 4 ila 6 hafta fiziksel, psikolojik hazırlanmak gerek. Onu nasıl yapacaklar bilmiyorum. Psikolojik bölümünü nasıl aşacağız, bizim için en zor olan o. Bütün vücudun da rutin bir ritmi vardı. O ritmi de bozmuş olacağız şu an için."

"HERKES FEDAKARLIK YAPMALI"

"Herkes takımların zarar ettiğini söylüyor. Oynatmayı düşündüğünüz zaman yine zarar mı ediyor bilmiyorum. Nihayetinde bir gelir gelecek devam ederse. Devam etmezse zarar ne olacak? Ben hayatın parayla ölçülmesinden yana değilim. Çünkü bu çok yaygın bir virüs. Herkes bu virüsle ilgili yeni bilgiler özellikle bilim adamları öğreniyor. Bu işin ekonomik boyutuna bakıyoruz. Ekonomik boyutu öyle veya böyle 1-2 sene sonra hallolur. Veya futbolcular fedakârlık yapacaksa yapar, antrenörler yapacaksa yapar, kulüpler yapacaksa yapar. Ben herkesin fedakârca davranması gerektiğinden yanayım oynanmayacaksa. Oynanacaksa o zaman nasıl olacak? Çok soru işareti var. UEFA'nın ve FIFA'nın vereceği kararlar da önemli."

Son dakika Konyaspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"