comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Aykut Kocaman'dan Halis Özkahya'ya: 'Kantarın topuzunu kaçırdı'

04 Şubat 2019, Pazartesi 22:32
Aykut Kocaman'dan Halis Özkahya'ya: 'Kantarın topuzunu kaçırdı'

Aykut Kocaman, Bursaspor - Atiker Konyaspor maçının ardından konuştu. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig 20. haftasında Atiker Konyaspor deplasmanda Bursaspor ile golsüz berabere kaldı. Aykut Kocaman maçın ardından açıklamalarda bulundu. 

"İHTİYAÇLAR MAÇIN FAKTÖRÜNÜ BELİRLEDİ"
Nereden başlayacağımı kestirmek kolay değil. Maçın gidişatını etkileyen en önemli şey ihtiyaçlardı. Biz de ihtiyaç sahibiydik. Bursaspor enerjisi yüksek bir takım. Saha içi organizasyonu özellikle iç sahada oldukça iyi. Direk toplarla rakibi baskı altına almaya çalışan ve bunu da iyi başaran bir takım. İhtiyaç dediğim şey de burada başlıyor. Mutlak kazanmak istiyorlardı. Biz de istiyorduk ama yaşama iç güdüsü baskın geldi. 

"KAOS OYUNU BİZİM İŞİMİZE GELMEDİ"

25-30. dakikalardan sonra Bursaspor'un istediği futbol oyunu oldu. Kaos oyunu oldu. Bursaspor'un bu haliyle bizim istemediğimiz bir oyundu. 

"1 PUAN FENA DEĞİL"

İkinci yarıda topun bizde kalma süresini uzatmaya çalıştık. İlk başladığımız ve düşündüğümüz düzenli ataklar bu bölümde yoktu. Ancak buna rağmen Fofana ve Jahovic'e gelen fırsatlar muazzamdı. Galibiyet iki taraf için de geldi gitti. İki tarafın da istemediği bir skor oldu. Bizim tarafımızdan bakılırsa, bu futbol şehrinde 120 km'ye çıkan bir koşu mesafesiyle oynadık. Kazansaydık 3. sıraya tırmanacaktık ama bu şartlarda 1 puan fena değil. 

"ZİRVE YARIŞI..."

Başakşehir ciddi bir fark yarattı. 2. sıra ve arkasındaki takımlar arasında 1.5 maçlık fark var. Rakipler birbirleriyle oynayacak. Bir anda ilk 2, ilk 3'te yer tutmamızı sağlayacak dönemler olacak. 

"HAKEM İKİNCİ YARIDA KANTARIN TOPUZUNU KAÇIRDI"

Hakem için de bir şeyler söyleyeyim. İkinci yarıda Bursaspor doğal olarak baskı kuracaktı. Ancak hakemin kontrolü altında 10 pozisyon var. Burada oyunun sertliği de üzerimizdeki baskıyı arttıran faktörlerden biri oldu. Hoca biraz kantarın topuzunu kaçırdı gibi görünüyor. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (27 Şubat 2020)