comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Aykut Kocaman'dan Fatih Terim'e Milli Takım göndermesi

28 Mart 2019, Perşembe 14:38
Aykut Kocaman'dan Fatih Terim'e Milli Takım göndermesi

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Milli Takım'da kadro seçimleri ve yabancı kuralıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Atiker Konyaspor'da teknik direktör Aykut Kocaman açıklamalarda bulundu. TRT Spor'a konuşan Aykut Kocaman, Milli Takım'da kadro seçimleri hakkında konuştu. A Milli Takım'ın eski teknik direktörü Fatih Terim hakkında da konuşan Kocaman, "Benim kişisel olarak bir beklentim yok ama bu çocukların hakkının verilmesini istedim." dedi. 

"ŞENOL GÜNEŞ DOĞRUSUNU YAPTI"
"Şenol Hoca, Milli Takım'a geldi ve doğrusunu yaptı. Kısa bir zamanı vardı ve kadro tercihlerini direkt maça hazırlık şeklinde yaptı. Elbette tercihleri konuşulabilir ama şu an için ben tercihlere bir şey diyemem. Şenol Hoca kısa süre içerisinde takımı seçti ve maç hazırlığı yaptı. Tercihleri için şu anda bir şey diyemem." 

"KİŞİSEL OLARAK BEKLENTİM YOK"

"Benim kişisel olarak bir beklentim yok ama bu çocukların hakkının verilmesini istedim. Geçmişte bu olmadı (Fatih Terim dönemi), şu an için demiyorum. Çünkü geçmişte sadece milli takım teknik direktörlüğü değil neredeyse TFF Başkanlığı'na eşdeğer bir görev tanımı vardı. O dönem başarılı olan takımımızdan hiçbir oyuncunun çağırılmamasına tepki göstermiştim."

"KISITLAMAYA KARŞIYIM"

"Temel sorun yabancı kuralı değil, kaliteli oyuncu üretememek. Kişisel olarak kısıtlamalara karşıyım. Belki ufak da olsa bir kısıtlama getirilse de mutlaka oyuncu üretme konusuna eğilmek gerekiyor."

Son dakika Konyaspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)