comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Aykut Kocaman Konyaspor'un yükseliş sırrını anlattı

05 Ekim 2019, Cumartesi 18:32
Aykut Kocaman Konyaspor'un yükseliş sırrını anlattı

Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Kasımpaşa galibiyetinin ardından yakaladıkları çıkış hakkında konuştu. 

FutbolArena - Konyaspor, Süper Lig 7. haftasında deplasmanda Kasımpaşa'yı 4-1 mağlup ederek üst üste 2. galibiyetini aldı ve ligde üst sıralara tırmandı. 

Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, üst üste alınan galibiyetlerin ardından yakaladıkları çıkış ve ligin bundan sonraki haftaları için açıklamalarda bulundu. 
"ÖZGÜVENİMİZİ YÜKSELTME ADINA ÖNEMLİ GALİBİYET"

Ligin en hızlı hücuma çıkan ve çok koşan iki takımın mücadelesi oldu. Zevkli bir maçtı. Kasımpaşa dediğim gibi 3-4 pasta hızlı hücuma çıkan ve bunları değerlendirme oranı yüksek bir takım. Maça iyi başladık. Pozisyonlarımız vardı. Kasımpaşa'nın da yakaladığı fırsatlar oldu. Öne geçtik. İlk yarının sonlarında peş peşe gelen gollerle rahat bir sonuçla maçı bitireceğimizi düşünürken, basit bir hatadan kalemizde golü gördük.  Serkan'ın her sene böyle hataları oluyor. Bunun biraz da konsantrasyon hatasından kaynaklandığını düşünüyorum. Soyunma odasına 3-1 önde girdik. İkinci yarının başında da karşılıklı ataklar oldu. Ama penaltı pozisyonu bizim rahatlamamızı sağladı. Skor 4-1 olduktan sonra oyun disiplininden kopan ve daha çok üzerimize gelen rakip karşısında yakaladığımız fırsatları değerlendirebilseydik daha da farklı bir skor ortaya çıkabilirdi. Öz güvenimizi yükseltme ve üst sıralarda kendimize daha iyi bir yer edinme adına çok değerli bir galibiyet aldık. Oyuncularımı mücadelelerinden dolayı, taraftarlarımızı da verdikleri destekten dolayı kutluyorum. Milli takım arasına moralli girdik.

"TAKIM OYUNUNDA İYİYDİK"

“Miya ileri uçta da oynayabilen ve verimli olan bir oyuncu. Bunu biliyorduk. Bugünkü tercihimiz de bundan yana oldu. Saha içerisinde herkes gibi kendisi de verilen taktiği en iyi şekilde kullandı. Takım oyununda bugün iyiydik. Zaman zaman oyuncuların bireyselliğe kaymaları sıkıntıya sebep oldu ama bunlar da oyunun içerisinde var. Tüm oyuncularımızı her an oynayacakmış gibi hazır tutmak ve takıma katkıda bulunmalarını sağlamak zorundayız”

Konyaspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"