comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Aykut Kocaman: 'Futbol sahalarında ender görülen durum'

08 Aralık 2019, Pazar 17:20
Aykut Kocaman: 'Futbol sahalarında ender görülen durum'

Süper Lig 14. haftasında Konyaspor ile Gaziantep FK 0-0 berabere kaldı. Maçın ardından Aykut Kocaman açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Süper Lig 14. haftasında golsüz berabere kaldıkları Gaziantep FK maçının ardından açıklamalarda bulundu. 


Konyaspor 0-0 Gaziantep FK Aykut Kocaman'ın maç sonu açıklamaları


"İLK YARIDA NORMAL HALİMİZE DÖNDÜK VE İYİYDİK"

Maça başlamadan önce de söylediğim üzere son 6 maçta sadece 1 puan aldık. Bununla ilgili pek çok şey söylenebilir ama en önemlisi bizim takımımızı güçlü seviyeye getiren grup davranışını kaybetmemiz oldu. Bireyselliğe döndü. Skoru bir tarafa bırakırsak -ki, böyle bir durum değil ama grup davranışı olarak belki içeride oynamanın enerjisiyle normal halimize biraz daha döndüğümüz maçtı. Hızlı, direkt oynamaya çalışan ve skor gücü kuvvetli bir takıma oynadık. İlk yarıda yüksek enerjiyle başladık. Diğer taraftan grup halinde hareket ederek, çok fazlasıyla fırsat yakaladık öne geçmek için. 
"FUTBOL SAHALARINDA ENDER GÖRÜLEN BİR POZİSYON KAÇIRDIK"

Fırsatları çok cömertce harcadık. İkinci yarıda ise biraz enerji düşmesi oldu. İkinci sıkıntılı durum, bu sefer sonuç alma aşırı isteğiyle beraber saha yerleşimimiz bozulmaya başladı. Rakip de oyuna girdi. Onlar da kalemize ilk yarıya oranla daha fazla geldi. Ancak buna rağmen futbol sahalarında az görülen bir fırsat kaçırdık. Mutlak kazanma ihtiyacımız olduğu bir maçtı. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"