comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Aykut Kocaman bombaladı: 'Süper Lig'in adını Güçlüler Ligi yapsınlar'

12 Mayıs 2019, Pazar 19:22
Aykut Kocaman bombaladı: 'Süper Lig'in adını Güçlüler Ligi yapsınlar'

Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Trabzonspor maçının ardından hakem kararlarıyla ilgili sert açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig 32. haftasında Atiker Konyaspor ile Trabzonspor arasında 2-2 berabere biten mücadelenin ardından Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, hakemler hakkında zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Maçın 90+4. dakikasında penaltı beklenen pozisyonunda hakeme yoğun itirazlarda bulunan ve adeta isyan eden Aykut Kocaman maç sonrasında da sert konuştu. 

"TÜRK FUTBOLUNDA KARA GÜN DEVAM EDİYOR"
Yer yüzünde insanlar tarafından oluşturulan günler içerisinde en anlamlısı olan Anneler Günü'nde başta kendi annem ve yaşayan, hayatını kaybeden tüm annelerin Anneler Gününü kutluyorum” sözleriyle başlayan Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, “Burada ne kadar yok hafta içerisinde şöyle çalıştık, sahada bugün yapmak istediklerimizin şu kadarını yaptık demek istesek te maalesef bunu yapamıyoruz. Çünkü bugün maçın önüne geçen olaylar vardı. Dün yaşananlar için ‘Türk futbolunun kara günü' demişlerdi. O kara gün bugün de devam etti. Bırakın saha sonucunu saha içerisindeki oyuncular mücadeleleri ve gayretleri ile belirlesinler. Ama VAR'ın gelmesine rağmen hakemlerin bu konuda öne çıkmaları devam ediyor. Maçı bir taraftan alıp diğer tarafa veriyorlar. Hem de herkesin gözü önünde cereyan ediyor bu olaylar. Bugün maçın yorumunu VAR'daki Suat Arslanboğa ile saha içerisindeki Halis Özkahya yapsın. Olmayan bir penaltıyı işgüzarlık yaparak 3 dakika sonra verdiriyorlar. Olan penaltıyı vermiyor. Bunu bırakın VAR'a bile gitmeden ‘istediğimi çalarım istediğimi çalmam' mantığıyla hareket ediyorlar. Otursunlar bir kez daha izlesinler. Verdikleri kararın ahlaka sığan bir tarafı yok. 

"LİGİN ADINI GÜÇLÜLER LİGİ YAPIP RAHAT ETSİNLER"

Oturdukları yerden saha içerisine müdahale ediyorlar ve bir yerden alıp başka bir yere maçı veriyorlar. Kimse uğraşmasın. Ligin adına da boşuna Süper Lig demesinler. Güçlüler Ligi desinler ve herkes rahat etsin. Bizde sahaya çıktığımız zaman başımıza gelecekleri bilelim. Merak ediyorum bu insanların anneleri babaları eşleri ve çocukları var. Hiç sokağa çıktıklarında ve toplum içerisinde dolaşırken yaptıklarından dolayı rahatsız olmuyorlar mı? Bence artık maç değerlendirmesi yapmaya gerek yok” 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)