comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Atiker Konyaspor'dan Sergen Yalçın için imza töreni

06 Mart 2018, Salı 16:53
Atiker Konyaspor'dan Sergen Yalçın için imza töreni

Atiker Konyaspor, Mehmet Özdilek'ten boşalan teknik adamlık koltuğuna Sergen Yalçın'ı getirdi. Sergen Yalçın için imza töreni düzenlendi.

FutbolArena - Atiker Konyaspor, Yeni Malatyaspor mağlubiyeti sonrası Mehmet Özdilek ile yollarını ayırırken anlaşmaya vardığı Sergen Yalçın için imza töreni düzenledi.

İmza törenine Atiker Konyaspor Başkanı Fatih Yılmaz ve yöneticiler katıldı.
 

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın'ın açıklamaları


Atiker Konyaspor Başkanı Fatih Yılmaz ilk olarak yaptığı açıklamada, "Son 2 haftada takımda bir düşüş var. Sezonun genelinde iyi oynadık. İstediğimiz puanları alamadık. Bu nedenle teknik direktör değişimine gitmek zorunda kaldık. Sergen hocamızda karar kıldık. Kendisi ile her konuda anlaştık. Kendisine güveniyoruz" diye konuştu.
Düşüş yaşadıklarını söyleyen Fatih Yılmaz, "Son 2 haftada takımda bir düşüş var. İstediğimiz puanları alamadık. Bu nedenle teknik direktör değişimine gitmek zorunda kaldık. Sergen hocamızda karar kıldık. Kendisine güveniyoruz" ifadelerini kullandı.

Atiker Konyaspor ile sözleşme imzalayan 45 yaşındaki teknik adam Sergen Yalçın ise şunları söyledi.

"İŞİMİZ ÇOK ZOR"

"Önümüzde çok zor bir süreç var. Ekip olarak bu mücadeleye hazırız. Birlik beraberliği sağlayabilirsek bu işin altından kalkabiliriz. Konyaspor'un oyuncu grubunun kalitesi çok yüksek. Ancak işimiz çok zor. Son 10 maça bakıldığında hata yapma kredimiz yok."

"ETO'O ÇOK TECRÜBELİ"

Eto'o çok önemli oyuncu. Çok tecrübeli oyuncu. Kaliteli ve karakterli oyuncu. Zaman zaman kenardan oyuna müdahale etmesi gayet normal.

"KAYBEDECEK BİR ŞEYİMİZ YOK"

Anadolu kulüplerinde bu tür inişler çıkışlar normal. Bu oyuncu grubu bu durumu hak etmiyor. Gs ile çok önemli maça çıkacağız. Galatasaray seviye olarak çok iyi noktada. Fakat kaybedecek bir şeyimiz yok.

Son dakika Konyaspor Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!