comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Atiker Konyaspor'dan Cüneyt Çakır açıklaması

06 Kasım 2017, Pazartesi 11:52
Atiker Konyaspor'dan Cüneyt Çakır açıklaması

Atiker Konyaspor'un Sivasspor mücadelesinde tartışmalı penaltı kararı veren Cüneyt Çakır'a tepkiler büyüyor. Atiker Konyaspor yönetimi, Cüneyt Çakır hakkında bir açıklamada bulundu.

FutbolArena - Atiker Konyaspor'dan Cüneyt Çakır'a tepki. Süper Lig ekiplerinden Atiker Konyaspor'un Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, yaptığı açıklamalarda Sivasspor maçında yaşanan hakem hatalarına tepki gösterdi. Baydar, hakem hatalarının normalleştirilmemesi gerektiğini belirtti.


Atiker Koyaspor'dan Cüneyt Çakır'a tepki


‘SONUCU DİREKT ETKİLEYEN KARARLAR 
NEDENİYLE PUAN KAYIPLARI YAŞADIK'


Atiker Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, Sivasspor'a 2-1 mağlup oldukları karşılaşmanın ardından, “ Sezonun ilk karşılaşması olan Trabzonspor maçında futbolcumuz Traore'nin ayak bileğinin parçalı olarak kırılmasıyla başlayan ve son olarak Demir Grup Sivasspor maçıyla zirve yapan kararlar sadece camiamızın değil Süper Ligi yakından takip eden bütün futbolseverlerin de haklı tepkisine neden olmuştur. Ancak Traore meselesinde olduğu gibi ne zaman haklı tepkimizi yüksek perdeden dile getirmeye çalışsak, hem başkanımız hem de kulübümüz ağır bir şekilde cezalandırılmıştır. Bu cezaya neden olan kişilere ise sadece 2-3 hafta maç verilmemiş ve konu kapatılmıştır. Ama bugün üzerinden aylar geçmesine rağmen biz hala Traore'den yoksun olarak maçlara çıkıyoruz.  
‘HAKEM HATALARINI NORMALLEŞTİRMEYELİM'

Ligin ilk maçından bugüne sayısız kere sonucu direkt etkileyen kararlar nedeniyle puan kayıpları yaşadık. Son olarak dün oynadığımız müsabakada karşılaşmanın baş hakemi Cüneyt Çakır'ın 1-0 öndeyken aleyhimize verdiği penaltı neden çalındığı belli olmayan düdükler kategorisinde dünya futbol tarihinde ilk sıralarda yer almaya namzet bir karar olmuştur. Meseleyi sadece bir hakem hatası olarak ele alırsak, hakemlerin hata yapmalarını normalleştirir hatta teşvik ederiz. Bir takımın kaderini değiştiren ve sonucu etkileyen böylesi kararların mutlaka bir karşılığının olması gerekmektedir.

‘CAMİAMIZ KENDİSİNDEN ÖZÜR BEKLEMEKTEDİR'

Sayın Çakır'ın özellikle yurtdışında çıktığı karşılaşmaları yakından takip eden ve başarılarıyla bir Türk olarak gurur duyan camiamız var. Ancak bugün bu camia kendisinden samimi bir özür beklemektedir. Futbolcularımızın emekleri, yağmur kar kış demeden Sivas'a kadar giden taraftarlarımızın futbol sevgilerinin karşılığı, bu kararın müsebbiplerinin birkaç maç sahalardan men edilmesiyle geçiştirilmemelidir.  Deniz Çoban örneği ortadadır. Cüneyt Çakır'ın böylesine büyük bir haksızlığın ardından, en azından özür dileme erdemliliğini göstermesi hakemlik müessesesinin de kalibresini yükseltecektir. 

‘ORTADA BÜYÜK BİR EMEK VE ALIN TERİ VAR'

Geriye dönüp baktığımızda sezon başından bu yana neredeyse canımızın yanmadığı maç yok. Ortada büyük bir emek ve futbolcularımızın, teknik heyetimizin alın teri var. Emeğe, hakka hukuka saygının tecelli etmesini ümit ediyor, Cüneyt Çakır hocamızın camiamızdan samimi bir şekilde özür dilemesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Süper Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)