comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Atiker Konyaspor'da Celalettin Çakıcı: 'Layık olduğumuz yere çıkacağız'

12 Mart 2018, Pazartesi 10:48
Atiker Konyaspor'da Celalettin Çakıcı: 'Layık olduğumuz yere çıkacağız'

Atiker Konyaspor'un Galatasaray'a 2-1 yenildiği maçın ardından açıklamalarda bulunan başkan yardımcısı Celalettin Çakıcı açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Atiker Konyaspor Başkan Yardımcısı Celalettin Çakıcı, teknik heyet ve futbolcuların ortaya koyduğunu oyunun özgüvenlerini artırdığını ve diğer maçlardan sonra üst sıralara yükseleceklerini söyledi.
 

Atiker Konyaspor'da Celalettin Çakıcı'nın açıklamaları


Çakıcı açıklamalarında, “Ligin son haftaları daha çekişmeli geçecek. Burada alacağımız puan bizim için ekstra puan olacaktı. Hafta için bütün çalışmalarımız bu yönde oldu. Maça da iyi başladık. Ama maalesef baskı artınca sonucu getiremedik. Sahada futbolcu arkadaşların verdiği mücadeleden memnunuz. Hocamız da memnun. Ben inanıyorum ki önümüzdeki haftada itibaren, 9 maçlık bir periyot var. Özellikle iç sahada oynayacağımız maçlarda taraftarımızın da vereceği destek çok önemli. Dış sahada oynayacağımız maçlar da bizi yukarı taşıyacaktır. Hem futbolcu arkadaşlara hem de teknik heyete, bugünkü oyunu gördükten sonra özgüvenimiz daha da arttı. Ben inanıyorum ki ilerleyen haftalarda layık olduğumuz yerlere hızlıca çıkacağız” şeklinde konuştu.
 

Galatasaray 2-1 Atiker Konyaspor Sergen Yalçın'ın açıklamaları


"İLK YARIDA BİTİREBİLİRDİK"

Maçtan önce konuşmalarımda çok fazla çalışamadığımızı söylemiştim. Hem kağıt üzerinde, hem de sahada bazı şeyleri değiştirmeye çalıştık. İlk yarı istediğimiz gibi gitti. Oyuncularım oyun disiplinine sadık kaldılar. Aldığımız topları da iyi kullandık. İlk yarıda oyunu bitirebilirdik. Maalesef pozisyonları kaybettik. 
"YEDİĞİMİZ GOLLER KARAMBOL GOLÜ GİBİYDİ..."

İkinci yarıda yediğimiz goller karambol golü gibi geldi bana. Yine savunma oyun anlayışına sadık kaldık. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Böyle bir atmosferde en iyi mücadeleyi verdiler. Kaybedebilirsiniz ama biz bugün savaşarak kaybetti. Eğer bunu devam ettirirsek işi becerebiliriz. Önümüzde 9 maç var. İşimiz kolay değil ama birlik olabilirsek, oyun anlayışımız böyle olur ve oyuncularım sahaya yüreklerini koyarsa başarabiliriz. 

"BÖYLE UYDURUK PENALTI OLUR MU YA?"

Yani bizim ülkemizdeki futbolda çok tuhaf şeyler oluyor. İşte bugün gördük. Seyirci baskısı, yanda şov yapanlar, yerde yatanlar... Hakeme baskı. Böyle uyduruk penaltı olur mu ya?"

Atiker Konyaspor ile ilgili son gelişmelere Atiker Konyaspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!