comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Atiker Konyaspor, TFF'ye gidiyor!

18 Nisan 2018, Çarşamba 15:51
Atiker Konyaspor, TFF'ye gidiyor!

Atiker Konyaspor Kulübü, son günlerde yaşanan tartışmaları Türkiye Futbol Federasyonu'na taşıyor. Antalyaspor maçı ve sonrasında iki kulüp arasında yaşanan gerginlik TFF'ye taşınıyor

FutbolArena - Atiker Konyaspor'da konu ile ilgili bir açıklama Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar önemli açıklamalar yaptı.
 

Atiker Konyaspor, TFF'ye neden başvuruyor?


Ahmet Baydar, "Antalyasporlu yöneticilerin geçtiğimiz hafta içinde ortamı germek tansiyonu yükseltmek için ortaya attıkları sorumsuz, mesnetsiz, belgesiz iftiralarını TFF'ye taşıyoruz. Hazırladığımız dosya gün bitiminde ilgili kurullara iletilecek. Kritik maç öncesi bu stratejiyle futbolcumuz Samuel Eto'o ve takımıza karşı organize nefret tohumları ekilmiştir. Bu provokasyonun amacı bellidir. Takımımızın ve oyuncumuzun performansını etkilemek. Bir hafta boyunca Eto'o üzerinden yapılan hadsiz açıklamalar yeni algı operasyonlarıyla devam ediyor. Camiamızı bu şekilde karalamaya çalışanlara hukuk nezdinde gereken cevap verilecektir. TFF ve Etik Kurulu'nun bu konuyu en ince ayrıntısına kadar inceleyeceğine inanıyoruz. Hiç kimse elinde kesin bilgi ve belgeler olmadan bir kulübü ve futbolcuyu zan altında bırakamaz, karalayamaz, iftira atamaz. Her fırsatta bu yola tevessül edenler için ilgili kurulların değerli üyelerinin adaletli bir şekilde konuyu ele alıp emsal bir karar vereceğine inanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)