comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Atiker Konyaspor, Salzburg maçı öncesinde moral yemeğinde buluştu

18 Ekim 2017, Çarşamba 11:43
Atiker Konyaspor, Salzburg maçı öncesinde moral yemeğinde buluştu

Atiker Konyaspor'un yönetimi, teknik heyeti ve futbolcular Salzburg ile oynanacak maç öncesinde moral yemeğinde bir araya geldi.

FutbolArenaAtiker Konyaspor'un yönetimi, teknik heyeti ve futbolcular Salzburg ile oynanacak maç öncesinde moral yemeğinde biraraya geldi. Dayanışma ve moral yemeğine Konyaspor Başkanı Fatih Yılmaz'ın yanı sıra yönetim kurulu üyeleri, teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, yardımcıları, futbolcular, sağlık ekibi, tercümanlar ve malzeme sorumluları katıldı.


Atiker Konyaspor'dan Salzburg maçı öncesi moral yemeği


‘BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE BAŞARAMAYACAĞIZ BİR İŞİ YOK'

Yemek öncesi bir konuşma yapan başkan Fatih Yılmaz “Sayın hocam, değerli arkadaşlar sizlerle burada birlikte olmaktan dolayı yönetim kurulumuz adına onur duyuyoruz. Hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Uzun zaman oldu böyle bu şekilde bir araya gelmeyeli. Kısa süre içinde iki tane kupa aldık hakikaten bu çok önemli bir başarı… Bu takım şu anda Süper Kupa'yı kazanan 5. takım. Bu başarıyı hep birlikte yakaladık. Ligde belki istediğimiz yerde değiliz ama ben inanıyorum ki kupaları nasıl aldıysak bundan sonraki maçlarda da birlik ve beraberlik içinde ligde yükselişe geçeceğiz.


Fenerbahçe maçına kadar 8 tane maçımız var bu sekiz maçtan alabileceğimiz en yüksek puanları yine birlik ve beraberlik içinde toplayacağımıza inanıyorum. Bugün yeni bir başlangıç yapalım, geride kalanları bırakalım, bundan sonra daha gayretli daha birlik ve beraberlik içinde daha yardımlaşmalı ve daha fedakâr bir şekilde takımımıza sarılalım arkadaşlar. Sizlerden de ricamız takıma daha fazla emek verip daha fazla faydalı olmanın gayreti içerisinde olalım. İçinde bulunduğumuz durumdan kurtulup ligde bir an önce yukarılara çıkmanın gayretinde olalım. Hocamız, teknik heyetimiz, siz futbolcu kardeşlerimiz, biz yöneticiler ve kulüp çalışanlarımız olarak birlik ve beraberlik içerisinde olduktan sonra bizim başaramayacağımız bir iş yoktur.

Çünkü iki tane kupayı alan takım mutlaka yukarılarda olacaktır. Yönetim kurulu olarak hakikaten sizleri çok seviyoruz. Sizlere güvenimiz tam bu takımı biz her zaman kolej takımı olarak gördük, bundan sonra da aynı şekilde görmeye devam edeceğiz. Her şeyin para olmadığının bilinci içerisindeyiz. Biz görevimiz olarak elbette ödemelerinizi zamanında yapmak için elimizden geleni yapıyoruz. Mutlaka sıkıntılı dönemlerimiz olabilir ama şu anda Türkiye'nin mali açıdan en iyi 3-4 takımından biriyiz. Elimizden geldiğince futbolcu kardeşlerimizin parasını zamanında ödemek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

Sizlerden ricamız az önce dediğim gibi takıma en iyi şekilde faydalı olabilmek için elimizden gelen bütün gayreti gösterelim. Kadroya girelim girmeyelim işinizi severek yaptığınız sürece bütün arkadaşlarımızın kulübümüze faydalı olacağına inanıyorum. İnşallah bundan sonraki maçları coşkuyla, iyi bir mücadeleyle iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum, hepinize başarılar diliyorum“ şeklinde konuştu.


ALİ ÇAMDALI BERABERLİK MESAJI VERDİ

Atiker Konyaspor'un moral yemeğinde konuşan Kaptanı Ali Çamdalı “Başkanımızın sarf ettiği bir sözü ondan çalıp devam etmek istiyorum aslında. Burada benim beşinci sezonum. Son 3 sezonda çok güzel günler geçirdim ben burada takım olarak geçirdik, kulüp olarak geçirdik.

Herkes birbirine saygı, samimiyet, güven ve inanmakla geldik biz buralara. Biz burada bir yumruk, bir beden olarak bu başarıyı yakaladık. Tekrar bunu yakalamamız gerektiğiniz düşünüyorum. İki gün sonra çok önemli bir maç var. Tamam Avrupa Ligi'nde oynayacağız ama ben bu maçı lige motivasyon maçı olarak görüyorum. Oradan alacağımız iyi bir sonuç bizi ligde tekrar bir seviye yakalamak için bir güç olacağını düşünüyorum.

O yüzden bu maçı çok iyi bir şekilde değerlendirip tekrar taraftarla buluşma fırsatı, taraftarı arkamıza alma fırsatı olduğunu düşünüyorum. Tüm takım arkadaşlarım saha içerisinde ellerinden gelenin en iyisini yapacağına inanıyorum. Sizlerden de yönetim kurulu olarak elinizden gelenin fazlasını yapmasını rica ediyorum. Bu takım tekrar en kısa zamanda yukarılara doğru tırmanır ve Atiker Konyaspor'a yakışan pozisyonu tekrar alır diye umuyorum. Bunun için her gün daha fazla çalışmak her gün daha fazla istemek gerekiyor. Bu gücün de takım arkadaşlarımda olduğunu düşünüyorum. Tekrar yukarıya çıkmak için iki gün sonra büyük bir fırsat, teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)