comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Ahmet Şan Konyaspor'da başkan adaylığını ve Aykut Kocaman'ı açıkladı

05 Haziran 2018, Salı 02:01
Ahmet Şan Konyaspor'da başkan adaylığını ve Aykut Kocaman'ı açıkladı

Konyaspor eski Başkanı Ahmet Şan, Kanal 42'de katıldığı programda canlı yayında 8 Haziran'daki Genel Kurul'da aday olmayı düşündüğünü resmen açıkladı. Ahmet Şan ayrıca Aykut Kocaman ile yeniden çalışmak istediklerini söyledi. 

FutbolArena - Konyaspor'da Ahmet Şan sürprizi! Eski Başkan Ahmet Şan, Kanal 42'de katıldığı canlı yayında 8 Haziran'da gerçekleşecek olan Genel Kurul'da aday olmayı düşündüğünü söyledi. Ahmet Şan canlı yayında ikinci bombasını ise Aykut Kocaman ile patlattı. Ahmet Şan'ın açıklamalarının Konyaspor taraftarları Ahmet Şan'ın gerçekten aday olacağını merak etmeye başladı. 

Hatırlanacağı üzere Konyaspor Eski Başkanı Ahmet Şan  Ahmet Şan, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 15 yıla kadar hapis cezasıyla istemiyle yargılandığı FETÖ davasında, ilk duruşmada beraat etmişti. Ahmet Şan bu olayın Konyaspor'a zarar vereceğini söyleyerek görevinden ayrılmıştı. 


Ahmet Şan Konyaspor'da yeniden Başkan adayı


Konyaspor eski Başkanı Ahmet Şan, Kanal 42'de katıldığı canlı yayında yeniden adaylığı düşündüğünü ve nihai kararını Çarşamba günü vereceğini açıkladı. Yönetim listesinin her zaman hazır olduğunu söyleyen Şan, "Adaylığı düşünürüm. Çarşamba günü bu konu hakkında kamuyouna açıklama yapacağım." dedi. 
 

Aykut Kocaman Konyaspor'a geri mi dönüyor?


Fenerbahçe'de önümüzdeki günlerde yeni Başkan Ali Koç ile bir araya gelecek olan Aykut Kocaman'ın yeni sezonda görevde kalıp kalmayacağı henüz netleşmezken, deneyimli teknik adam ile yolların ayrılma ihtimali yüksek. Konyaspor eski Başkanı Ahmet Şan ise eğer dinlenmek istememesi halinde Aykut Kocaman ile çalışmayı düşündüğünü ve kendisini ikna edeceğine inandığını söyledi. 
 

Ahmet Şan kimdir?


Ahmet Şan 1963 yılında Konya'nın Derebucak ilçesinde doğdu. İlköğretimi Derebucak'ta, liseyi İzmir'de Atatürk Lisesi'nde tamamladıktan sonra, Berlin Teknik Üniversite'si İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. Üniversiteyi bitirdikten sonra Almanya'da Siemens'te göreve başladı. 1996 yılında Konya'ya yerleşerek Kompen A.Ş. Genel Müdürü olarak göreve başladı. Kombassan Holding bünyesinde Kompen A.Ş.'nin de içerisinde olduğu bazı şirketlerin Grup Başkanlığı görevini üstlendi. 1998 yılında Konya Gençlerbirliği'ni kurarak, 2004 yılına kadar başkanlığını yürüttü. Bir süre Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Üyeliği yaptı. Şu anda Konya Doğalgaz Şirketi Gaznet'in Yönetim Kurulu Üyeliği, Konyaspor'un Başkanlığı gibi çeşitli kurum ve kuruluşlarda görevleri yürütmekte. Evli ve üç çocuk babası olan Ahmet Şan Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Son dakika Konyaspor Ha

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.