comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Atiba sadece 1 milyon Euro'ya oynuyor

29 Ekim 2016, Cumartesi 14:48
Atiba sadece 1 milyon Euro'ya oynuyor

Beşiktaş'ın kuşkusuz 4 sezondur en önemli isimlerinin başında Atiba geliyor. Gençlerbirliği beraberliği sonrası futbol yorumcularının ortak buluştuğu nokta Atiba'nın yokluğu oldu. Kanadalı, Beşiktaş'ın en az kazanan futbolcularından biri.

FutbolArena Detay - Beşiktaş'la sözleşmesi bu yıl bitecek olan Atiba, bu sezona da iyi başladı. Bilic'ten sonra Şenol Güneş'in de değişmezi olan Atiba, Napoli maçı nedeniyle Gençlerbirliği maçında oynatılmayarak dinlendirildi.

Beşiktaş'ın Ankara'da aldığı beraberliğin ardından futbol yorumcularının üstünde durduğu isim Atiba oldu. Kanadalı'nın yokluğu Beşiktaş'ı etkiledi. Beşiktaş'ın en az kazanan isimlerinden olan Atiba'nın yokluğun yapılan yorumlar şöyle oldu:

Rıdvan Dilmen: 

“Atiba, Beşiktaş'ın en iyi hücumcusu... Atağa başlamak için ne yapmak gerekir? Kazanmak gerekir. Atiba öyle bir bölgeye hakim ki... “

Metin Tekin: 

“Özellikle Atiba'nın takımdaki etkisi açık şekilde görüldü. Atiba'yı çıkardığınızda Beşiktaş için orta saha organizasyonları ciddi sıkıntıya giriyor.”

Atilla Gökçe: 

“Gördük ki Beşiktaş'ın çivisi çıkmış: İstanbul'dan Ankara'ya götürülmeyen Atiba'dan söz ediyoruz. Bir oyuncunun varlığıyla böylesine alışkanlık yarattığı, yokluğunda da mumla arandığı az maç vardır. “

1 MİLYON EURO'YA OYNUYOR 

Beşiktaş'ın geçen sezon sözleşmesini uzattığı Atiba, siyah -beyazlı takımda 1 milyon Euro garanti ve maç başına 10 bin Euro para alıyor. 

Siyah-beyazlı takımın en az kazanan oyuncuları arasında olan Kanadalı, performasıyla takımın en önemli isimleri arasında. 

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.