comScore

Atatürk resimleri, Atatürk paylaşımları, Atatürk 10 Kasım neden önemli? (Atatürk mesajları, 10 Kasım Whatsapp mesajları)

10 Kasım 2018, Cumartesi 11:41
Atatürk resimleri, Atatürk paylaşımları, Atatürk 10 Kasım neden önemli? (Atatürk mesajları, 10 Kasım Whatsapp mesajları)

Atatürk resimleri, Atatürk paylaşımları, Atatürk mesajları, Atatürk 10 Kasım mesajları, Atatürk sms anma, Atatürk anma ve önemi nedir, Atatürk 10 Kasım önemi nedir, Atatürk neden önemli, Atatürk mesaj ve resimleri, Atatürk instagram resimleri, Atatürk whatsapp paylaşımları, 10 Kasım resimli mesajlar, 10 Kasım Atatürk resimleri paylaşımları ve mesajlarını haberimizde bulabilirsiniz.

Atatürk resimleri, Atatürk paylaşımları, Atatürk mesajları gibi aramaların yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz. 10 Kasım mesajları, 10 Kasım resimli mesajlar, Atatürk 10 Kasım whatsapp resimli mesajlar, Atatürk 10 Kasım sms örnekler, en güzel Atatürk sözleri, Atatürk sözleri 10 Kasım, 10 Kasım Atatürk paylaşım örnekleri, Atatürk fotoğrafları, Atatürk 10 Kasım anma, 10 Kasım neden önemli, 10 Kasım önemi nedir, Atatürk anma mesajları, 10 Kasım anma sözleri, en güzel Atatürk anma paylaşımları gibi aramaların yanıtları burada.
 

Atatürk resimleri, 10 Kasım Atatürk mesajları (Atatürk sözleri, 10 Kasım güzel sözler)


Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

- “Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan, biçim ve kılıkta başarıdan çok, ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır. Ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacak, aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak şekilde ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen ve buna kesinlikle emin olanlardanım.”


- “Kadınlarımız eğer milletin gerçek anası olmak istiyorlarsa, erkeklerimizden çok daha aydın ve faziletli olmaya çalışmalıdırlar.” 

- “Kadınlarımızın genel görev ve çalışmalarda paylarına düşen işlerden başka, en önemli, en hayırlı, en faziletli bir ödevleri de “iyi anne” olmalarıdır.” 

- “Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye, eski devirlerdeki gibi basit değildir. Gerekli özellikleri taşıyan evlat yetiştirmek, pek çok özelliği şahıslarında taşımalarına bağlıdır. Bu sebeple kadınlarımız, hatta erkeklerden daha çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgin olmaya mecburdurlar!”


Hürriyet olmayan bir memlekette ölüm ve çöküş vardır. Her ilerleyişin ve kurtuluşun anası hürriyettir.

Çalışmak demek, boşuna yorulmak, terlemek değildir. Zamanın gereklerine göre bilim ve teknik ve her türlü uygar buluşlardan azami derecede istifade etmek zorunludur.

Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez.


Ben, manevi miras olarak hiçbir nass-ı katı, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım, bilim ve akıldır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse manevî mirasçılarım olurlar.

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin. 

Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.


Tehdide dayanan ahlak, bir erdemlilik olmadığından başka, güvenilmeye de layık değildir.

Türk gençliği amaca, bizim yüksek ülkümüze, durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

Bir milletin kültür düzeyi üç safhada; devlet, düşünce ve ekonomideki çalışma ve başarılarının özüyle ölçülür.


Bir millet savaş alanlarında ne kadar zafer elde ederse etsin-, o zaferin sürekli sonuçlar vermesi ancak kültür ordusu ile mümkündür.

-  İnsanlar olgunlaşmak için bazı şeylere muhtaçtır. Bir millet ki resim yapmaz, bir millet ki heykel yapmaz, bir millet ki fennin gerektirdiği şeyleri yapmaz; itiraf etmeli ki o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur.

- Hayatta müzik lazım değildir çünkü hayat müziktir. Müzik ile ilgisi olmayan varlıklar insan değildirler. Eğer söz konusu olan hayat, insan hayatı ise müzik mutlaka vardır. Müziksiz hayat zaten mevcut olamaz. Müzik hayatın neşesi, ruhu, sevinci ve her şeyidir.


- Yüksek bir insan topluluğu olan Türk Milleti'nin.tarihi bir özelliği de, güzel sanatları sevmek ve onda yükselmektir.

- Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa, tam bir hayata sahip olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimse gibidir.

- Sanatkar el öpmez; sanatkarın eli öpülür.

Birtakım kuş beyinli kimselere kendinizi beğendirmek hevesine düşmeyiniz; bunun hiçbir kıymeti ve önemi yoktur.

Bir milletin ahlak değeri, o milletin yükselmesini sağlar. Bir millet, zenginliğiyle değil, ahlak değeriyle ölçülür.
 

10 Kasım anlamı nedir? 10 Kasım neden önemli? Atatürk 10 Kasım önemi ve anlamı


Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 80. yıldönümünde sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz. Atatürk'ü Anma Haftası olarak her yıl 10-16 Kasım tarihleri arasında çeşitli anma törenleri yapılmaktadır. Türk milletinin her ferdi Ulu Önderimiz Atatürk için 10 Kasım günü saat sabah 9.05'te 1 dakikalık saygı duruşu yapmaktardır. Fikirleri ve devrimleriyle Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu olan Mustafa Kemal Atatürk'ü her yıl 10 Kasım günü anma törenleri yapılmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk'ün vefat ettiği gün olarak 10 Kasım'da devletin tüm kademeleri Anıtkabir'de Atamızın huzuruna çıkarak ona olan minnet duygularını ifade etmektedirler. Türk milletinin ve dünyanın en büyük lideri olan Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 80. yıldönümünde kendisine olan özlem ve minnet duygularımızı bir kez daha ifade ediyoruz.

10 KASIM PAYLAŞIMLARI İÇİN TIKLAYIN!

FutbolArena Transfer Arenası (24 Haziran 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.