comScore

Aston Villa - Sheffield United maçında gol çizgisi skandalı

17 Haziran 2020, Çarşamba 21:27
Aston Villa - Sheffield United maçında gol çizgisi skandalı

Aston Villa - Sheffield United maçında gol çizgisi teknolojisinin çalışmadığı anlar, İngiltere Premier Lig'in dönüşüne damga vurdu.

FutbolArena - İngiltere Premier Lig koronavirüs arasından sonra Aston Villa - Sheffield United maçıyla geri döndü. Mücadelenin ilk yarısında tarihe geçen bir skandal yaşandı. Sheffield United'ın net pozisyonunda gol çizgisi teknolojisi çalışmadı.
 

Aston Villa - Sheffield United maçında ne oldu?


Sheffield United ilk yarının son dakikalarında teknoloji engeliyle karşılaştı. Aston Villa kalesine gönderilen şutu, Norveçli file bekçisi Örjan Nyland karşılamakta zorlandı. Dengesini kaybeden Örjan Nyland, topla birlikte çizgiyi geçerek yan ağlara takıldı. Sheffield United oyuncuları gole sevinirken, hiç beklemedikleri bir karar çıktı.

GOL ÇİZGİSİ TEKNOLOJİSİ ÇALIŞMADI
Orta hakem Michael Oliver, futbolculara gol çizgisi teknolojisi için kolunda bulunan uyarı sistemini işaret ederek pozisyonun gol olmadığını söyledi. Gol çizgisi teknolojisi Sheffield United'ın çizgiyi geçen topunu tespit edemeyerek skandala imza attı. Pozisyonda VAR'ın devreye girmemesi de tepki çeken bir diğer olay oldu. 

SHEFFIELD UNİTED TEPKİ GÖSTERDİ

Sheffield United sosyal medya hesabından "Gerçekten mi?" paylaşımını yaptıktan sonra kahkaha emojisiyle "Çalışmıyormuş" ifadesine yer verdi. Öte yandan Sheffield United taraftarları da çılgına dönerek bu skandal olaya sosyal medyadan tepki gösterdi.

Son dakika İngiltere Premier Lig Haberleri FutbolArena'da.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!