comScore

Aston Villa küme düşer mi? - Premier Lig Haberleri

28 Şubat 2016, Pazar 16:43
Aston Villa küme düşer mi? - Premier Lig Haberleri

Ligden düşme yolunda emin adımlarla ilerleyen Aston Villa'nın kötü gidişatlarına dair kısa bir yazı. 

FutbolArena Analiz - Premier Lig'de son dönemece yaklaşılırken Aston Villa için de Premier Lig'de artık son maçlarını oynuyor diyebiliriz.


240685-haber

Puan tablosuna bakıldığında Birmingham temsilcisi için hala umut var gibi gözükse de kalan maçlarının bir hayli zorlu rakiplerle olması ve özellikle futbolcuların sahada resmen pet etmişcesine davranmaları onlar adına en büyük handikap.  

Aston Villa İngiltere Premier Lig'de kalabilecek mi?


Aston Villa bu hafta sonu Stoke City karşısında 2-1'lik mağlubiyet aldı ve ligin dibine demir atmış vaziyette bir haftayı daha tamamlamaya razı oldu. Premier Lig'de 27 maçta yalnızca 3 galibiyeti bulunan Aston Villa bu hafta sonu Stoke City karşısında savunmada öyle hatalar yaptı ki, bu tarz kaleci ve savunma hatalarını halı sahada bile yapmazlar dersek pek de abartmış olmayız.

Stoke City deplasmanından yalnızca 2-1'lik bir mağlubiyetle dönmüş olmalarına ve skor tabelasına aldanmamak gerekir. Aston Villa maç boyunca tel tel dökülürken, attıkları gol öncesinde de Aston Villa forveti Rudy Gestede topa çok açık bir şekilde eliyle müdahale etmişti. Kaldı ki golü atan Leandro Bacuna'nın şutu da Aston Villa'nın 90 dakika boyunca rakip kaleye gönderdiği tek isabetli şut idi. Ve yine aynı Aston Villa son 2 Premier Lig maçında tek bir korner dahi kazanamadı.  

Önümüzdeki sezon Birmingham Derbisi izleyebilir miyiz?


Aston Villa menajeri Remi Garde hafta içinde bazı oyuncularından yana sitem etmiş ve özellikle antremanlardaki isteksizliği dile getirmişti. Antremanları bilemeyiz ancak saha içerisinde ciddi anlamda isteksiz ve bitse de gitsek, düşsek de kurtulsak havasında gezinen oyuncuları görünce önümüzdeki sezon için bir Birmingham Derbisi izleyeceğiz kanısına varıyoruz.  

Birmingham Derbisi, sanayileşmenin kalbi olan ve İngiltere'nin tıpkı İstanbul gibi, başkentten sonra gelen en büyük 2. şehri konumundaki Birmingham şehrinde Aston Villa ile Birmingham City arasında oynanan derbidir.  Aynı zamanda 'Second City Derby' yani bir nevi 2. büyük şehrin derbisi olarak da bilinen Birmingham Derbisi 1879 yılından bu yana oynanmaktadır ve gerek ada gerekse dünya futbolunda bambaşka bir yere sahiptir.  

Aston Villa'nın 52, Birmingham City'nin ise 38 galibiyete sahip olduğu Birmingham Derbisi kapışmalarını önümüzdeki sezon bir kez daha izleyebilmek için Aston Villa'nın bu gidişatı yeterli ancak bir alt lig olan Şampiyona'da mücadele eden Birmingham City hala play-off biletini kovalıyor ve olası Premier Lig'e yükselme durumunda önümüzdeki sezon bu müthiş derbiyi izlemekten yine mahrum kalabiliriz.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!