comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Asım Ören: 'Ersun Yanal'ın kalitesi tartışılmaz'

26 Eylül 2016, Pazartesi 14:22
Asım Ören: 'Ersun Yanal'ın kalitesi tartışılmaz'

Trabzonspor Kulüp Basın Sözcüsü Asım Örem, Ersun Yanal'a güvendiklerini ve hocanın elinden gelenin en iyisini yaptığını söyledi.

FutbolArena - Süper Lig'de Atiker Konyaspor'u 1-0 yenerek 4 hafta aranın ardından kazanan Trabzonspor'da moraller yerine geldi.

AA'ya konuşan Trabzonspor Kulüp Basın Sözcüsü Asım Örem, Atiker Konyaspor karşısında Yusuf'un golüyle kazandıklarını hatırlatarak, genç oyuncunun maç sonrası ağlamasının bir ruh olduğunu söyledi.
Ersun Yanal'dan övgüyle bahseden Asım Örem, hocalarına güvendiklerini söyledi.

"ZAMANA İHTİYAÇ VAR"

"Ersun hoca, Türkiye'de en değerli hocalardan biri ama her yiğidin farklı yoğurt yiyişi var. Elindeki kadroyla bir şeyler yapmaya çalışıyor. Birçok oyuncuyla çok zaman geçiremedi. Kadroda değişimler oldu. Zamana ihtiyacı var. Yönetim her zaman arkasında oldu, bundan sonra da sonuna kadar arkasında olacak. Onun bu çocukların içindeki cevheri, ruhu, takım oyununa dökmeye en müsait hoca olduğuna inanıyorum. Bu çocukların içinde bu ruh var, bunu birleştirip ortaya koyacak en önemli hocalardan biri. Ersun hocanın takımı pişirme, güzel bir servis yapma konusunda iyi bir başlangıç yaptığına inanıyorum. İnşallah ileriki maçlara yansıyacak, yansıdıkça daha olumlu olacak. Alınan bu galibiyetle sporculara, hocalara öz güven, moral, motivasyon geldi. Bize de moral geliyor, projelerimize daha sıkı sıkı sarılacağız." 

"ASIL ÇIKIŞ 2. YARI"

Asım Ören,mağlup oldukları 3 takımı da yenebilecek güçte olduklarını belirterek, "Şu ana kadar oynadığımız takımlara bakarsak yenildiğimiz 3 takımı yenecek durumdaydık. 3 puanlı sistem çok şey kaldırıyor. İlk yarı ortalarına kadar takımın olgunlaşacağı, asıl çıkışı ikinci yarı başında yapacağımıza inanıyorum. Yeni stadımıza kadar olan kısmı bir hazırlık dönemi gibi yorumlamak daha doğru olur" dedi.

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.