comScore

As takım futbolcularını stada almadılar, 9-0 kaybettiler

12 Mart 2021, Cuma 15:30
As takım futbolcularını stada almadılar, 9-0 kaybettiler

Bolivya'da yeni sezon oldukça olaylı bir şekilde başladı.

FutbolArena Dış Haber - Güney Amerika kıtasının Bolivya ülkesinde, 2021'in yeni sezonu olan Açılış Ligi (Apertura) hayli sıkıntılı başladı. Bolivya Futbol Federasyonu ve Bolivya Futbolcular Birliği arasındaki geçmişe dayalı borçlar ve TV yayın hakları krizinden dolayı, ilk haftadaki birçok maç oynanamadı.

AURORA'DA KULÜP YETKİLİLERİ AS FUTBOLCULARI STADA KATMADI
16 takımla oynanan Bolivya Apertura'da ilk haftada Real Santa Cruz-Jorge Wilstermann, Blooming-Guabira, San Jose-Atletico Palmaflor, Independiente Petrolero-Oriente Petrolera maçları kaostan dolayı oynanmamıştı. Bu maçların ortak özelliği her takımın sahaya çıkıp, maçı protesto ederek oynamamalarıydı.

Aurora'da as takım futbolcuları da benzer bir yola başvuracaklarını anlayan kulüp yönetim, oyuncuları maç öncesi stada sokmadı. Royal Pari maçına 18 yaş altı takımının futbolcularıyla çıkan Aurora kulübü maçı sahasında 8-0'lık skorla kaybetti. Royal Pari'li futbolcular da maçın başlama vuruşu yapıldıktan sonra ilk 1 dakikada hareket etmeden yerde oturarak, rakiplerinin protestosuna destek verdi.

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"